Kripto Paralar

Bu Göğüs Coin Tahtadan Uçtu: Top 5’e Girdi!

Piyasa genelinde hissedilen düzeltme ve konsolidasyonunun ardından, SHIB’nin fiyatı yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra yaklaşık %50 düştü, ancak daha sonra %40’tan fazla toparlandı. Watcher.Guru’ya göre, yüksek volatilite ve büyük fiyat artışları meme coin Shiba Inu’yu bir kez daha en çok işlem gören kripto paralar arasına katıyor. Ancak SHIB için kısa vadede satış baskısı beklentileri devam ediyor.

Son meme coin çılgınlığı SHIB ilk 5’e girdi

Shiba Inu, BNB, BTC ve Ethereum ile birlikte CoinMarketCap’te günlük işlem hacmine göre ilk beşe girdi. Geleneksel olarak USDT, 76 milyar dolarlık işlem hacmiyle ilk sırada yer alıyor. Shiba Inu’da son 24 saatte 12,2 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. SHIB şimdi bir kez daha değişken fiyat hareketleri ile ek yatırımcı ilgisi topluyor. Son rallinin değerinin neredeyse yarısını kaybetmenin yanı sıra, bireysel yatırımcılar meme coin projelerinde yer kapmakla ilgileniyor.

Ayrıca, on-chain veriler, kısa vadeli sahiplerin yüzdesinin, genellikle bir fiyat dalgalanması faktörü olarak kabul edilen yaklaşık %40’a ulaştığını göstermektedir. Uzmanlara göre kısa vadeli yatırımcıların sayısının artmasıyla birlikte, kısa vadeli hedefler genellikle uzun vadeli yatırımcıların kar beklentilerinden daha düşük olduğundan, piyasanın beklenmedik satış baskısına uğraması daha olasıdır.

Bu arada, SHIB günlük %6,8 yükselişe 0.00005986 dolardan işlem görüyor. ATH’den bu yana genel kayıp şu anda %32.33’te. Daha önce %51’e kadar gerilemişti. Uçucu yapısı nedeniyle SHIB, son iki haftadır her gün %8-80 aralığında hareket etti. Kriptokoin.com olarak hazırladığımız SHIB analizine buradan göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu