Kripto Paralar

Bu Göğüs Coin, Tek Günde Yüzde 67.000 Arttı! Analistler Uyardı

Bir başka köpek temalı meme coin projesi HuskyX (HUSKYX), son 24 saatte %67.000 arttı ve büyük kazançlar kaydetmeye devam ediyor. Analistler, tokenin “ihmal edilebilir likiditeye ve yüksek işlem ücretlerine” sahip olduğunu söyleyerek, yatırımcılardan bu tür yatırımlarda dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.

Akıllara durgunluk veren bir yükseliş

HuskyX (HUSKYX) kripto para birimi, son 24 saat içinde akıllara durgunluk veren hamleler yaparak, kripto dünyasını şaşkınlık, şok, korku ve eleştiri içinde bıraktı. Son 24 saat içinde, kripto para birimi %67.000 fırladı ve böylece 1,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Sadece bir gün önce, meme coin 0,000000008738 dolardan işlem görüyordu. Kısa süre önce Pazartesi günü önce 0,000001477 dolara ve son 24 saat içinde de 0,00001485 dolara yükseldi. Kripto paranın işlem hacmi, geçen gün 1,06 milyon dolar değerindeki token’lerin alınıp satılmasıyla yaklaşık %3.450 arttı. HUSKYX’in dolaşımda toplam 990.030,97 milyar tokeni var. 

Tartışmalı meme coin, büyük kazançlarla titreme gönderiyor

HUSKYX, yatırımcılardan acele ve çılgınlık gören birçok köpek temalı kripto para biriminden biri. Diğerleri, Shiba Inu köpek cinsi paraları Dogecoin ve Shiba Inu da trend olmaya devam ediyor. Analistler, HUSKYX’in artık köpeklerle ilgili kripto para birimleri için çılgınlığa katıldığını ve dolayısıyla kayda değer rallisinin gerçekleştiğini söylüyor. Bir Blockchain ve gelişmekte olan teknoloji müjdecisi Sharat Chandra’ya göre, HUSKYX, acemi token “rebasing” konseptini beraberinde getiriyor:

Rebase, tokenlerin dolaşımdaki arzındaki artış veya azalıştan bağımsız olarak token’in değerinin değişmemesini sağlar. Rebase, özellikle fiyatlar düştüğünde tetiklenir. Bu, HUSKYX rallisinin arkasındaki ana etkenlerden biri.

CoinMarketCap’in belirttiği gibi, bir rebase veya fiyat esnekliği tokeni, tokenin fiyatındaki dalgalanmalarla dolaşımdaki arzın otomatik olarak artacağı veya azalacağı şekilde tasarlanır. HUSKYX’in bir diğer özelliği de deflasyon mekanizması. İşlem ücretlerinde kullanılan kripto paraların bir kısmı yakılır ve bu da arzı sürekli olarak azaltır.

Piyasa uzmanları ve analistleri, meme coin konusunda uyarıyor

Bununla birlikte BuyUcoin CEO’su Shivam Thakral, HUSKYX’in başka bir meme parası olduğunu ve ani fiyat artışının kısa vadeli bir fenomen olabileceğini söylüyor. Yatırımcılardan bu tür tokenlere yatırım yaparken dikkatli olmalarını istiyor. Shivam Thakral, portföylerin birden fazla kripto varlığı arasında çeşitlendirilmesinin, riski en aza indirdiğini belirtiyor.

Diğer piyasa uzmanları ve analistleri, yatırımcıların HUSKYX FOMO’ya kapılmaması gerektiğini söylüyor. Bunun yerine, yatırım yapmadan önce uygun araştırma yapmaları gerektiğinin altını çiziyorlar. Panther Quant’ın kurucusu Manav Bajaj, ayı yükselen tokenin ardından birkaç kırmızı bayrak kaldırdığını söyleyerek aynı fikirde olduğunu ifade ediyor. Manav Bajaj, şu hususlara dikkat çekiyor:

İhmal edilebilir likidite ve yüksek işlem ücreti var. Ayrıca, rebasing, varlıklarınızı azaltır ve yatırımlarınızı etkiler.

Özellikle, Squid Game Token (SQUID), Shiba Inu ve Kokoswap, sadece birkaç saat içinde benzer göz kamaştırıcı geri dönüşler yapan meme coin projeleri arasında yer alıyor. Ancak, Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, SQUID gibi bunlardan bazıları, geliştiricilerin yatırımcıların parasıyla kaçmasından sonra dolandırıcılık olduğu ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu