Kripto Paralar

Bu Metaverse Coin, Birçok Ülkede Patlama Yaptı! İşte Sırrı

Savaş odaklı ve non fungible token (NFT) tabanlı oyun Axie Infinity, potansiyel bir gelir yolu olarak gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar arasında hızla popülerlik kazanıyor. Kullanıcılar, çeşitli yollarla kazandığı metaverse coin AXS ile kâr elde edebiliyor.

Metaverse coin AXS, bu ülkelerde yaygınlaşıyor

Axie Infinity’nin whitepaper’ına göre Axie oyuncuları, skor tablosu ödülleri kazanmak için PVP savaşlarında rekabet ettiğinde, Axies yetiştirdiğinde ve sattığında, Mystics ve Origins gibi nadir Axie’ler topladığında ve Axie’leri yetiştirmek için gereken iksirleri yetiştirip çiftçilik yaptığında kazanabiliyor. AXS kazanan oyuncular, bu token ile ağdaki yönetişim haklarına erişim de elde edebiliyorlar.  Bir rapora göre Axie Infinity, gelişmekte olan ülkelerde çalışanlarının para kazanmasına olanak sağlıyor. ActivePlayer.io’dan derlenen verilere göre, ağı ABD dışında kullanan ülkelerin büyük çoğunluğu gelişmekte olan ülkeler ve oyuncuların tahminen yüzde 40’ı Filipinler’de bulunuyor.

Saharan-sub isimli kullanıcı bir tweet’te Gana’daki Axie oyuncularının ayda kabaca 854 ila 2.562 Gana cedisi (140-420 dolar) kazanabileceğini ve bu miktarın ülkenin asgari ücretinden yüksek olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere son birkaç ayda 2 milyondan fazla Axie alınıp satıldı. Bu da yaklaşık 630,5 milyon dolarlık bir işlem hacmine denk geliyor. Ayrıca nadir bir Axie, geçen yıl 300 ETH karşılığında satılmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu