Kripto Paralar

Bu Metaverse Coin’den Müjde: Büyük İştirak Anlaşması!

Barbados, metaverse’de büyükelçiliği olan ilk devlet olmaya hazırlanıyor. Barbados Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Pazar günü Decentraland ile bir anlaşma imzaladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Decentraland, popüler metaverse coin projesi MANA’nın arkasındaki ağdır. İşte detaylar…

Metaverse coin MANA’nın arkasındaki Decentraland ile Barbados, metaverse’de büyükelçilik kuruyor

Karayip ülkesi ayrıca Somnium Space, SuperWorld ve diğer Metaverse platformlarıyla anlaşmaları resmileştirecek. Bu, dijital gayrimenkullerini yasal olarak egemen arazi olarak ilan etmelerini sağlayacaktır. Ülkenin Dışişleri Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ve diğer birçok hükümet organı, geçtiğimiz aylarda planları gözden geçirdi. Hükümet; araziyi belirlemek ve satın almak, sanal elçilikler ve konsoloslukların mimarlığını yapmak, “e-vize” gibi hizmetler sağlamak için tesisler geliştirmek ve kullanıcıların avatarlarını çeşitli dünyalar arasında taşımasına izin verecek bir “teleporter” inşa etmek için çeşitli projelerle çalışacak.

Büyükelçilik bir dizi benzersiz emsal oluşturacağından, ülke ayrıca hukuk müşavirini de tuttu. Şimdiye kadar uzmanlar, büyükelçiliğin uluslararası hukuka ve Viyana Sözleşmesine uygun olacağını söylediler. Metaverse’deki elçiliğin açılmasına yönelik Ocak ayı işaret ediliyor. Ancak bu çizelgenin geçici olduğu belirtiliyor. Bu elçiliğin açılmasıyla Barbados, dünyada dijital egemen toprakları tanıyan ilk ülke olacak. Bu sırada, Barbados’un ortaklık kurduğu Decentraland’in MANA tokenı yüzde 9.3’lük bir düşüş ile 3.04 dolardan el değiştiriyor. Coin, Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi üzerine yaşanan Metaverse çılgınlığı sırasında geçtiğimiz haftalarda 4.11 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu