Kripto Paralar

Bu Tweet, Bitcoin Fiyatına Heyecanlandıran Bir Atılım Yaptırdı

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in fiyatı, 1 Ekim’den bu yana ilk kez 65.000 dolar seviyesini aştı. Ayrıca öncü kripto para, tarihteki en yüksek haftalık kapanışı gerçekleştirdi. Ethereum da yükseliş yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC) sert yükseldi: Rekor seviyesine yaklaştı

Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde 66.200 dolar civarına yükseldi ve yaklaşık 19 gün önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.276 dolara bir hayli yaklaştı. Yazım sırasında 66.259 dolardan el değiştiren BTC’nin rekor seviyesini kırması için yüzde 1.5’lik bir yükseliş yaşaması yeterli olacak. Bu sırada, piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da yalnızca birkaç saat önce 4.738 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 5.000 dolarlık kritik seviyeyi karşısına aldı.

Uzmanlara göre, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, kripto için yaklaşan büyük bir hafta hakkında tweet attıktan sonra en büyük iki kripto paranın fiyatları keskin bir şekilde yükseldi. Piyasayı harekete geçiren tweet, 12.000’den fazla beğeni topladı. Silbert’in kripto para fiyatları üzerindeki etkisi hafife alınmamalıdır.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mayıs ayında, Dogecoin’de açılan kısa pozisyonlarla ilgili, Tesla CEO’su Elon Musk’ın “Saturday Night Live” katılımı ile ilgili DOGE’un fiyat hareketlerine işaret edebilecek tweet’ler atmıştı. Bu ayın başlarında, Grayscale ve diğer birçok büyük ismi kontrol eden risk sermayesi devi Digital Currency Group, 10 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu