Kripto Paralar

“Büyük Dalga Geliyor” Analist: Altın Bu Düzeyleri Görecek!

TheTechnicalTraders baş piyasa stratejisti Chris Vermeulen, yeni yılda en büyük yukarı yönlü potansiyeli olan sektörleri paylaştı. Ayrıca altın için tahminlerini de paylaştı. Altına odaklı hisse senetlerine de dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak analistin yorumlarını paylaşıyoruz…

Stratejist, altın tahminlerini verdi

Vermeulen, yukarı yönlü potansiyele sahip borsa sektörleri ve yatırımcıların kaçınması gereken sektörleri tartıştı. Vermeulen, “GDX ve SLV sadece bir hafta önce ayı piyasasındaydı. İyileşme aşamasına geçtiler. Şimdi sarı renkteler ki bu birikimi gösteriyor. Sadece şimdi biraz ivme kazanmaya ve başka bir boğa piyasasına girmeye başlıyorlar,” ifadelerini kullandı. GDX, VanEck Gold Miners ETF; SLV ise iShares Silver Trust hisselerini temsil ediyor.

Altın tahminini de paylaşan analiste göre altın, 2.600 dolara yükselmeli. Bunun ardından altın madencilerinin çok büyük, patlayıcı bir hamle yapacaklarını düşündüğünü söyledi. Vermeulen, altın ve madencilik hisse senetlerinin, özellikle orta seviye madencileri ve genç kaşifleri takip eden GDXJ ETF’in (VanEck Junior Gold Miners ETF) borsadan ayrı olarak toparlanacağını kaydetti.  Analist, “borsadan o kadar da kırılma yaşayacaklarını sanmıyorum,” ifadelerini kullanarak yavaş yavaş yükselmeye devam edeceklerini ve Aralık sonu, Ocak başı gibi “havalanacaklarını” söyledi.

Vermeulen, altının mevcut aralığından çıktıktan sonra, madencilik stoklarının takip edeceğini ve bir sonraki boğa döngüsünde potansiyel olarak yüzde 100 getiri görerek “patlama” olacağını söyledi.  Hisse senetlerinde Vermeulen, 2022’de piyasaların yenilenen risk iştahı ve finansal kurumlara fayda sağlaması gereken yüksek faiz oranları nedeniyle teknoloji ve finans sektörlerini tercih ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu