Kripto Paralar

Büyükler Uyurken Bu Küçük 6 Altcoin Uçuyor!

Bitcoin son 24 saatte büyük bir değişiklik yaşamadan 61.183 dolardan işlem görüyorken Ethereum 4.100 doların üzerine çıktı. Ancak ikisi de, geçtiğimiz günlerde ulaştıkları tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) altında işlem görüyor. BNB, ADA gibi büyük coin’lerde de büyük bir değişim yaşanmazken, şüphesiz ki bugünün yıldızı Shiba Inu (SHIB) oldu. Kriptokoin.com olarak SHIB başta olmak üzere piyasa değeri ile ilk 100’de yer alıp en çok yükselen altcoin projelerini inceliyor olacağız…

Popüler altcoin SHIB, uçuşa geçti

Son 24 saatin en çok yükseleni, popüler meme coin olan Shiba Inu oldu. Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı yüzde 38.96 yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. SHIB, meme-coin’in Robinhood’da listelenebileceğine dair söylentilerin ardından 24 Ekim’de 0.000039 doların üzerinde yeni bir rekor kırdı. Ek olarak, token, Public isimli başka bir popüler uygulamaya eklendi. Ayrıca Brezilya’nın en büyük borsalarından biri olan Novadax, sadece birkaç gün önce SHIB’i listeledi.

Projenin arkasındaki ekip, geçtiğimiz haftalarda, 10.000 parçadan oluşan dijital bir koleksiyon yayınlama planlarını açıklayarak NFT çılgınlığına katıldı. Google Trends verileri ayrıca dünya çapındaki ilginin Ekim ayının başında birkaç ayın en yüksek seviyesine çıktığını gösterdi. SHIB’e olan talep, cüzdan adreslerinin iki hafta içinde yaklaşık yüzde 10 yükselmesiyle arttı. Fiyat artışının bir sonucu olarak piyasa değeri de 19 milyar doları aştı ve coin, on birinci sıraya yerleşti.

Yükseliş açısından SHIB’i, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı kullanan stablecoin’ler için DEX hizmeti sunan Curve Finance’in CRV tokenı yüzde 17.15’lik değer artışı ile takip etti. Curve’ün ardından, dApp’lere odaklanmış bir ağ olan Harmony’nin ONE tokenı yüzde 11.8 oranında yükseldi. Ağdaki gelişmelere bakıldığında, yakın bir zamanda ONE/USDC çifti, Crypto.com’da listelendi.

NEXO, ZEC ve MINA yükselişlerini sürdürdü

Kullanıcılara kripto kredileri sunan borç verme platformu Nexo’nun platformda kilitlendiğinde kullanıcılara kredilerde biriken faiz indirimleri ve yatırılan fonlar üzerinden faiz ödemeleri alma fırsatı gibi avantajlar sağlayan yerel tokenı NEXO yüzde 10.09 oranında yükseliş yaşadı. Nexo, yakın bir zamanda platform üzerinden Polkadot alınması durumunda yüzde 17’lik bir getiri sağladığını duyurdu.

Gizlilik ve anonimliğe odaklanan merkezi olmayan bir kripto para birimi olan Zcash (ZEC) ise yüzde 10.08 değer kazandı. Son olarak, dApp’lerin verimliliğine odaklanmış bir blockchain olan Mina Protocol’ün MINA tokenı yüzde 8.82’lik bir yükseliş yaşadı. Zcash ve Mina Protocol; zk-SNARK isimli, ağdaki node’ların hassas bilgileri ifşa etmemelerini sağlayan bir teknolojiyi kullanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu