Kripto Paralar

Büyükler Uyuyor: Lakin Bu 9 Küçük Altcoin Uçuyor!

60.000 dolarlık kritik seviyenin altına inen Bitcoin (BTC), son 24 saatlik dilimde yüzde 5 oranında yükseliş gösterdi ve dünkü 56.000 dolar seviyelerinden hafif de olsa toparlandı. Yazım sırasında 58.849 dolardan el değiştiriyor. Diğer büyük kripto para birimleri de küçük değer kazançları elde ediyor. Bu sırada, 9 altcoin fiyatı sıçrama kaydetti. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

En çok yükselen altcoin: Immutable X

Son 24 saatte en çok yükselen altcoin, Immutable X’in IMX tokenı oldu. Immutable X, anında ticaret onayı, büyük ölçeklenebilirlik (saniyede 9.000+ işleme kadar), sıfır gas ücreti ile Ethereum’daki NFT’ler için ilk katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. NFT’lerin yeniden popülerlik elde etmesiyle bu ağ son zamanlarda ivme kazandı. NFT odaklı bir başka altcoin olan Enjin Coin (ENJ) yüzde 20.31 oranında değer kazandı. Enjin’in NFT zinciri Efinity, Kraken’ın Polkadot Parachain Müzayede Platformunda yayına geçti.

Üçüncü sırada, Loopring yer alıyor. LRC, yüzde 18.71 kadar değer kazandı. LRC, merkezi olmayan kripto borsalarının oluşturulması için tasarlanmış açık bir protokol olan Loopring’in tokenıdır. Dördüncü sırada, gizlilik odaklı altcoin Zcash (ZEC) yüzde 18.42’lik bir değer kazancı ile gündeme geliyor. Zcash Vakfı, yakın zamanda ikinci beta lansmanının gerçekleştiğini duyurdu.

En çok yükselen bir diğer coin, yüzde 16 ile Fantom’ın FTM tokenı oldu. FTM dışında en çok yükselen, Avalanche’ın AVAX’ı oldu. AVAX fiyatındaki yükselişin ardında Avalache’daki DeFi ekosistemindeki kilitli toplam değerin yeni zirvelere yükselmesi ve Binance US’in tokenı listeleme planlarını açıklaması olabilir.

SHIB, yükselişe geçti

Yukarıdakileri coin’lerin yanı sıra THORChain (RUNE), Helium (HNT) ve son zamanların en popüler meme coin’lerinden olan Shiba Inu (SHIB) değer kazandı. DeFi platformu THORChain’in RUNE tokenı yüzde 14.76 yükselirken Helium’un HNT’si yüzde 14.4’lük bir yükseliş yaşadı. Son olarak, Shiba Inu (SHIB), yüzde 13.76 kadar yükseldi. Geçtiğimiz günlerde Shiba Inu’nun yükseliş eğilimi duraksamış olmasına rağmen, Viyana merkezli Bitpanda dün erken saatlerde meme coin’i için bir euro piyasası açtı. Meme coin, yeni borsalarla entegre olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu