Kripto Paralar

Cardano Kurucusundan ADA Yorumları: İnanılmaz Büyüme!

IOHK’dan Charles Hoskinson, Cardano 2022 yol haritası deklarasyonunu anlatıyor. Cardano’nun (ADA) yaratıcısı, platformunun gerçekleştirdiği büyümeden büyülendi. Kriptokoin.com olarak önceden de bildirdiğimiz gibi Cardano’nun blockchain çözümlerinin arkasındaki ekip olan Input Output Global’ın (IOG) kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hoskinson, bir sonraki yol haritasından ne bekleneceğini açıklıyor.

Cardano kurucusundan açıklamalar: “Teknoloji inanılmaz”

Charles Hoskinson, Cardano’nun platformun 2022 için beklentilerini kapsayacak şekilde tasarlanan bir sonraki yol haritasına ilişkin beklentilerini ve izlenimlerini paylaşmak için Twitter’ı kullandı.

Ona göre, Cardano (ADA) ekosistem inşası açısından müthiş bir büyüme gerçekleştirdi: “yaşayan” ekosistemi güçleniyor. Bay Hoskinson, Cardano’nun akıllı sözleşmelerini geliştirmekle ilgilenen tüm projelerin, Cardano’nun teknolojisi “inanılmaz” olduğu için mekanizmaları için birçok büyük yenilik beklemesi gerektiğini ekliyor. Bu açıklama, Ethereum (ETH) maksimalistleri tarafından eleştiriyle karşılandı. Özellikle, Cardano’nun UTXO modelinin blok başına yalnızca bir işlemi işleme fırsatı hakkındaki anlatıyı hatırladılar. 2022 yılı Cardano için özel bir yıl olacak: platformun tamamen aktif akıllı sözleşmeler işlevselliği ile yaklaşacağı ilk yıl. Daha önce de Kriptokoin.com olarak ele aldığımız gibi, Cardano (ADA), Alonzo hardfork’un ana ağ uygulamasından sonra Ağustos ayında programlanabilir bir blockchain haline geldi. Bu sürüm, 2021’deki Cardano (ADA) için en önemli sürümdü. Ayrıca, 31 Mart 2021’de Cardano (ADA) yönetimi, stake havuzlarına geçti. 2020’de protokol, çekirdek yerel varlığı ADA için merakla beklenen staking’i etkinleştirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu