Kripto Paralar

Cardano Mucidinden Çarpıcı Shiba Inu ve Dogecoin Yorumu!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Shiba Inu ve Dogecoin başta olmak üzere meme coin projelerinin “abartı” piyasa değerlerine ulaştığını söylüyor. Hoskinson, en son Youtube yayınında meme coin’lerin kullanıcı yardımcı programından yoksunluğundan bahsetti. Amerikalı matematikçiye göre milyarlarca dolar piyasa değerlerine rağmen projelerin gerçek bir kullanıcı faydası yok.

Hoskinson’a Dogecoin ve Shiba’yı topluluklar ayakta tutuyor

Cardano’nun geliştirilmesinden sorumlu Input Output Hong Kong (IOHK) Blockchain teknoloji firmasının CEO’su, kripto projelerinin misyon ve vizyonlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor:

… Dogecoin’imiz, Shiba Inu’muz var. Teknik olarak on milyarlarca dolar değer biriktirdiler, ancak arkalarında bir sosyal ağ olduğu gerçeğinin dışında gerçek bir kullanıcı faydası yok. Ancak meme coin taraftarları, bu sosyal ağların kendilerinin değeri temsil ettiğini ve bu nedenle ihtiyacınız olan tek şeyin bu olduğunu iddia edeceklerdir. Benim gibi eski kafalı insanlar, gerçek temellere, gerçek işlemlere, gerçek ticarete, kullanıcı faydası potansiyeline, bu şeylere giden bir yola ve bunların dünyada nasıl yürüyeceğine dair bir görüşe sahip olmanız gerektiğini söylüyor, dünyayı değiştiriyor.

Yukarıdaki açıklamalarıyla kullanım durumlarının önemini vurgulayan Hoskinson, bazı kripto para birimlerinin son derece yüksek getiri vaatleriyle sekterde gerçekçi olmayan beklentileri yol açtığını ekliyor:

Her yıl, ekonomik koşullar ne olursa olsun, dünya çapında bitmeyen kripto para birimiyle ilgili binlerce projenin başlatıldığını göreceğiz. Ayrıca geri dönüş beklentilerimiz hakkında bir çarpıtma yarattı. Ve birçok düzenleyici kurum insanları bu konuda uyardı. Ancak bunun her yıl olmasını beklemek için 100x veya başka bir şey varsa, bu gerçekçi değildir. Sadece olamaz. Matematik bu şekilde çalışmıyor.

Kriptokoin.com olarak açıklamalarını aktardığımız Charles Hoskinson’a göre, gerçekçi olmayan beklentiler kripto endüstrisinde sabırsızlığa neden oluyor. Videodaki şu tespitler dikkat çekiçiydi:

Fakat yerel getirilerin bir sonucu olarak, insanlar işlerin ne kadar sürmesi gerektiği ve değerin nereden geldiği konusunda çok sağlıksız görüşler geliştirdiler. Ve birçok insan, hızlı giriş, hızlı çıkış şeklindeki Greater Idiot Theory’ye tabi olmaya başlıyor ve bir şekilde bu harika hayata sahip olacaksınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu