Kripto Paralar

Çete, 14 Yaşındaki Bitcoin Trader’ını Kaçırdı: Fidye İstediler!

Bitcoin ve kripto para birimlerinde ticaret yapan bir ilk okul öğrencisi, dönüşü için 10.000 euro talep eden bir çete tarafından kaçırıldı. Kaçıranlardan biri şimdi tutuklu ve suçunu itiraf ediyor…

Mahmood, Bitcoin için takibe alındı

9 Mayıs 2021’de 14 yaşındaki Mahmood’un Bradford, Leeds Road’daki paket servisinin dışında karşı karşıya geldi. Çete üyelerinden biri kurbanı rehin aldı. Savcı Laura McBride, Bradford Crown Mahkemesinde, çocuk arabaının arka koltuğunda ve iki adam arasında otururken Khubaib’in arabanın kilidini etkinleştirdiğini söyledi. Bradford, Khubaib’in daha sonra kumla dolu bir eldivenle yüzüne vurduğunu iddia etti.

Arabanın içindeyken çocuğa annesini arayıp “10.000 sterlin vermesini, yoksa oğlunun eve gitmeyeceğini” söylemesi gerektiği söylendi. Kurbanın annesi aradı. Çetenin nasıl para istediğini ve oğlunun ağladığını anlattı. Annenin 900 sterlini vermesine karar verildi. Khubaib çocuğun evine giderken parayı teslim etmek için evinden çıktı. Kaçırma olayı polise bildirildi ve birkaç gün sonra Khubaib tutuklandı.

Khubaib suçunu kabul etti

Khubaib adam kaçırma ve şantaj suçunu kabul etti. Bradford Crown Court, olaya karışan diğer üç kişinin kimliğinin tespit edilmediğini duydu. Khubaib adına Shufqat Khan, müvekkilinin artık “sahip olduğunuz şirket sizsiniz” zor yoldan öğrendiğini söyledi.

Khubaib’in daha suçlu düşünen ortaklar tarafından taşındığını söyledi. Ancak, Bradford Kaydedicisi Yargıç Richard Mansell QC, Khubaib’in suçun ön saflarında yer aldığını çünkü paket serviste çocuğu izlediğini ima etti. Yargıç Mansell, gencin açıkça hedef alındığını çünkü sosyal medya paylaşımlarında Bitcoin (BTC) veya diğer kripto para birimleri ticaretinden “makul miktarda para” kazandığını belirtti. Bradfordlu 22 yaşındaki Muhammed Khubaib, dört yıl hapis cezasına çarptırıldı . Bradford Koruma Ekibinden Dedektif Paul Maxwell şunları söyledi:

Bugün mahkemede Khubaib’e verilen cezayı memnuniyetle karşılıyoruz. Mayıs ayında suçlandığı her iki suçlamayı da kabul etti. Genç bir genç olan kurban, suç sömürüsüne karşı savunmasızdı ve Khubaib onu para için sömürmeye çalıştı. Bu, hem kurban hem de kurbanın annesi için inanılmaz derecede üzücü bir olaydı, ancak neyse ki olay sırasında her ikisi de yaralanmadı ve polis ve ortak kurumlar tarafından yardım ve destek verildi. Gençlerle ilgili endişe duyan herkesi 101 üzerinden polise başvurmaya davet ediyoruz ve bu kişiler Emniyet Birimlerimizde uzman görevliler tarafından dinlenecek ve desteklenecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu