Kripto Paralar

Coinbase Dayanaklı Bu Altcoin Uçtu ve Top 100’e Girdi!

Coinbase Ventures ve Digital Currency Group tarafından desteklenen altcoin projesi Livepeer (LPT), bir aylık büyük dönüm noktalarından sonra yükselişe geçti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Livepeer’in COLLIDE etkinliğine dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıntılarla devam ediyoruz.

Tamamen merkezsiz ilk canlı video akış protokolü: Livepeer (LPT)

Ethereum tabanlı video akışı (video streaming) projesi Livepeer (LPT), bugün ATH seviyesi olan 100,24 dolara yükseldi ve 24 saatlik bir süre içinde %152’den fazla değer kazandı. Livepeer, çevrimiçi video içerik oluşturucuları için “ölçeklenebilir ve uygun maliyetli” çözümler sunmaktadır. Projenin resmi web sitesinde şunlar söyleniyor:

Livepeer, projelerine canlı veya isteğe bağlı video eklemek isteyen geliştiriciler için ölçeklenebilir bir Hizmet Platformdur. Video akışının güvenilirliğini artırmayı ve bununla ilişkili maliyetleri 50 kata kadar azaltmayı hedefliyor.

Bunu başarmak için Livepeer, Ethereum Blockchain tarafından güvence altına alınan bir pazar yeri aracılığıyla etkileşime giren P2P (eşler arası) altyapı inşa ediyor. Ekim ayında şirket, medya sunucusu MistServer’ı satın aldı, ilk NFT’sini yayınladı ve “canlı NFT basımı (minting) ile ilk konser” olan COLLIDE’a ev sahipliği yaptı. MistServer ise Livepeer’in ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve güvenilir olma birincil hedeflerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Coinbase ve Digital Currency Group’un 31 milyon dolarlık yatırımı

Livepeer, kripto endüstrisi devleri Coinbase Ventures ve Digital Currency Group da dahil olmak üzere bir düzineden fazla yatırımcıdan 31 milyon dolar fon topladı. Proje, internetteki video için bant genişliği ve kod dönüştürme maliyetini ele almak üzere 2017 yılında kuruldu. 2018 yılının Mayıs ayında Ethereum ağında başlatıldı.

LPT fiyatı ise geçtiğimiz saatlerde ulaştığı 100.24 dolar ATH’si ardından şu anda 63.73 dolar civarında soluklanıyor. Livepeer, artık piyasa değerine göre en büyük 92’inci altcoin projesidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu