Kripto Paralar

Datalar Konuşuyor: İşte Balinaların Para Akıttığı 4 Altcoin!

CoinShares’in son raporuna göre, bu yıl şimdiye kadar kripto para birimlerine yatırılan kurumsal fonlar 2020’deki miktarı çoktan aştı. Bitcoin ve altcoin varlık yöneticileri arasındaki dijital varlık girişleri, art arda 12 haftalık girişin ardından 8.9 milyar dolara ulaştı.

Kurumsal paralar bu altcoin projelerine gitti

Kripto para yatırım ürünleri geçen hafta 174 milyon dolarlık girişe tanık oldu ve art arda on ikinci haftalık giriş kaydetti. Kripto varlık girişleri, geçen yılın 6,7 milyar dolarlık rekorunu şimdiden kırarak 8,9 milyar dolara ulaştı. Kriptokoin.com olarak sıklıkla verilerine yer verdiğimiz CoinShares’e göre, yönetim altındaki toplam varlıklar da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 80 milyar dolara ulaştı.

Sekiz haftalık boğa koşusu sırasında, önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), yıl başından bugüne rekor 6,4 milyar dolarlık girişlerle toplam 2,8 milyar dolarlık giriş gördü. Öncü kripto para biriminin girişleri, bugüne kadarki girişlerin üçte ikisini oluşturuyor. İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), 31 milyon dolarlık giriş gördü; geçen hafta yükseliş hissiyatıyla da ivme kazandı. Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere popüler altcoin’ler sırasıyla 9,6 milyon dolar, 8,5 milyon dolar ve 5 milyon dolarlık girişlere tanık oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu