Kripto Paralar

Dev Banka, Piyasaya Giriyor: Kripto Para Borsası Geliyor!

Uluslar arası dev bir banka, kripto para borsası kurmayı planlıyor. Merkezi Singapur’da bulunan uluslar arası  bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketi olan Oversea-Chinese Banking Corporation (OCBC Bank), bir kripto para borsası kurmayı düşündüklerini açıkladı. Geçen yılın sonunda Banka, yönetimi altında 121 milyar dolar varlığa sahipti ve bu onu Güneydoğu Asya’daki en büyük ikinci banka haline getirdi. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

OCBC Bank, kripto para borsası kuruyor

Güneydoğu Asya’nın en büyük ikinci bankası olan OCBC Bank, bir kripto borsası kurmayı düşünüyor. Banka’nın CEO’su Helen Wong, Bloomberg TV ile yapmış olduğu bir röportajda şu açıklamayı yaptı:

Buna bakıyoruz ve ciddi olarak Banka’da bazı işler yapılıyor. Banka, müşteri ihtiyaçlarını “güvenli bir şekilde” ele almak istiyor.

Bu arada, OCBC Bankın rakibi olan DBS Bank, 2020 yılı Aralık ayında bir kripto borsası kurdu. DBS Bank’ın aracılık kolu olan DBS Vickers, Ekim ayında ülkenin mali regülasyon kurumu olan Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) kripto hizmetleri sunmak için bir lisans aldı. Lisansı verildiğinde DBSV, dijital ödeme tokenleri hizmetlerine erişebilecekleri DBS Digital Exchange (DDex) aracılığıyla yöneticileri ve şirketleri doğrudan destekleyebileceğini söyledi. DBS sermaye piyasaları grup başkanı Eng-Kwok Seat Moey, şu açıklamayı yapmıştı:

Geçen yıl DDEx’i piyasaya sürdüğümüzden bu yana altı ay içinde dijital varlık ekosistemimizde istikrarlı bir ilerleme kaydetmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kripto para hizmetlerine erişim için varlık yöneticileri ve şirketler arasında yoğun ilgi gördük.

DBS, kripto paralar konusunda talebin gittikçe arttığını, sene sonunda kurumsal müşteri sayılarının 1000’e ulaşmasını ve rakamın her sene %20 ile %30 arasında artmasını beklediklerini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu