Kripto Paralar

Dev Borsa Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti: Akıllı Para Akıyor!

ABD merkezli kripto borsası Kraken, akıllı sözleşme platformları Ethereum ve Solana’nın kısa vadeli potansiyelini analiz ediyor. Kraken’in Ekim ayı piyasa özeti, popüler altcoin Solana‘nın (SOL) kurumsal yatırımcılardan yeni bir destek dalgası aldığını belirtiyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Altcoin analizi

Kripto borsası Kraken’in raporunda: “Piyasa değerine göre ilk beş kripto varlığına girdikten sonra SOL, özellikle kurumlar olmak üzere yeni ve mevcut piyasa katılımcılarından giderek daha fazla ilgi çekmeye devam etti. SOL, üçüncü ‘fiyat keşfi’ dalgası olarak kabul edilebilecek şeyde kalmaya devam ediyor gibi göründüğü için, SOL’nin yeni yıla anlamlı bir şekilde tırmandığı söylenebilir” ifadeleri kullanıldı. Borsadaki analistler, Solana’nın 18 aylık yükselen kama modelinin zirvesine ulaşmak için iyi bir konumda göründüğünü söylüyor: “Bu direncin test edilmesi, SOL’nin önümüzdeki ay kadar erken ve 2022’nin ilk çeyreğine kadar 400-500 dolara kadar tırmanacağı anlamına gelebilir.”

Rapora göre, Ethereum logaritmik regresyon gökkuşağının beşinci bandının üzerine başarıyla çıktı. Momentumu devam ederse, bir sonraki kısa vadeli hedef 6.500 dolar. Kraken, Ethereum‘un %19’un üzerindeki genel kripto piyasası sınırındaki mevcut hakimiyetinin, ETH’nin Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı son zamana kıyasla nispeten düşük olduğunu belirtiyor. Borsaya göre bu, ikinci en büyük kripto para biriminin akıllı sözleşme rakiplerinden daha düşük performans gösterebileceği anlamına geliyor: “…ETH’nin hakimiyeti, kripto varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.380 dolara ulaştığı Mayıs ayında gördüğü %20.1’lik oranın oldukça altında kalıyor.” CoinGecko’ya göre Solana şu anda 245.90 dolardan el değiştiriyor, ETH ise 4.745 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu