Kripto Paralar

Dev Performans: Bu 12 Altcoin, Rekor Üstüne Rekor Kırdı!

Kripto piyasası için geçen hafta adeta bir rekor haftasıydı. CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısında ilk 100 kripto para içinde yer alan 12 altcoin projesi, yeni zirve seviyelerini gördü. Biz de Kriptokoin.com olarak bu altcoin’leri sizler için hazırladık.

Bahsettiğimiz altcoin projelerinin listesi şu şekilde: Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Terra (LUNA), Avalanche (AVAX), Axie Infinity (AXS), Crypto.com Coin (CRO), Elrond (EGLD), Helium (HNT), Kadena (KDA), Arweave (AR) ve The Sandbox (SAND)

Lider altcoin Ethereum (ETH) ve Ethereum katili Solana (SOL)

Ethereum, hafta ortasında kırdığı rekorla, diğerlerinin de önünü açtı. ETH fiyatı için çarşamba günü görülen 4.665 dolarlık fiyat yeni bir zirveydi. Kripto paranın bir haftalık fiyat hareketi, geri çekilme öncesinde yüzde 12’yi geçti.

DeFi protokollerinde kilitli değer miktarı bakımından rekor kıran Solana, fiyatta da rekor kırdı. SOL, bugün 260 doları görerek hafta boyu yüzde 30 yükselmiş oldu.

Polkadot (DOT) ve Terra (LUNA)

Polkadot’ta projelerin crowdloan süreci başladı ve bunun fiyata da belli ölçüde yansıması oldu. DOT, perşembe günü 55 dolar ile rekor kaydetti ve iyi bir hafta geçirdi. DOT’un haftalık performansı, geri çekilme öncesinde %30’a ulaştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) karşısına alan Terra’nın tokeni LUNA, cuma günü 53 dolara çıktı ve önceki rekorunu aştı. 20 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 12. kripto para konumunda olan LUNA’nın bir haftalık performansı, geri çekilme öncesinde %26.

Çığların altcoin projesi Avalanche (AVAX)

Önde gelen kurumsal şirketlerden Eylül ayında, 230 milyon dolar yatırım alan ve geçtiğimiz günlerde ise Avalanche Blockchain’ine daha fazla geliştirici gelmesini sağlamak amacıyla 220 milyon dolarlık bir fon açıklayan Avalanche, bugün önceki rekorunu geride bırakarak yeni bir zirveye çıktı. AVAX için mevcut rekor seviye böylece 85,77 dolar oldu. Altcoin daha önceki rekorunu, Eylül ayında 79 dolarla kaydedilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu