Kripto Paralar

Dev Şirket, Shiba Inu ve 4 Altcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

On-chain analitik firması Santiment, küresel piyasa değerinin bir günden daha kısa bir sürede %8 düşmesinin ardından kripto para birimlerinin gücünü ölçmek için Shiba ınu, Chainlink ve birkaç altcoin projesini inceledi.

Firmaya göre Shiba Inu yatırımcıları düşüşten korkmuyor

Santiment yeni bir Insights raporunda, ERC-20 segmentinde “mavi çipler” olarak adlandırılan tokenleri analiz ediyor. Bu sınıftaki başarılı en başarılı örneklere; Shiba Inu (SHIB), Uniswap (UNI), Yearn.Finance (YFI), Aave (AAVE) ve Chainlink (LINK) aday gösterilebilir. Analiz firması, kripto para birimlerinden borsalara yapılan girişini değerlendirirken, meme token’lerden SHIB’yi olumlu bir ölçüm olarak vurguluyor:

İnsanlar kriptolarına çok güveniyor. Örneğin SHIB. Borsalara yatırılan SHIB’nin düşüş eğilimi, traderlerin Shiba’nın düşmesinden korkmadığını gösteriyor. Satmak için borsalara token göndermiyorlar.

Borsa girişi konusunda Santiment, DEX platformu Uniswap’a da bakıyor:

Üç ani artış, insanların düşüşten hemen önce kar elde etmek istediğini gösterebilir. Ama düşüşün kendisinden sonra satış baskısı gözlemlenmiyor.

Aktif mevduatlar açısından, firma kripto getiri optimize edici YFI’de yalnızca bir olumsuz indikatör tespit ediyor:

Endişe yok veya minimum endişe görünüyor. YFI hariç.

Ağ kâr ve zararına geçen Santiment, beş altcoin projesinden dördünün panik satışlarından kaçındığını söylüyor:

Buradaki görüntünün tamamen aynı olması ilginç: YFI dışında neredeyse hiçbir panik satmıyor.

Dördüncü indikatör, tüketilen yaş olarak bilinen bir kripto para biriminin en son hareket ettirilmesinden bu yana geçen süreyi ölçer. Santiment, uzun vadeli sahiplerin tokenlerini borsalara taşımadığının iyi bir işareti olduğunu söylüyor:

Bu indikatörde 5 token içinde aykırı bir değer yok. Muhtemelen hiçbir büyük cüzdan taşımadı veya satmadı. Grafiklerde böyle görünüyor.

Santiment balina hareketlerine göz atıyor

500.000 ila 50 milyon dolar arasında kripto para tutan balinaların hareketlerine gelince, firmaya göre sadece Chainlink düşüş eğilimi gösteriyor:

Fiyat sabit mi (özel bir şey yok) yoksa aşağı mı iniyor (balinalar çantaları boşaltıyor)? 5 tokenden yalnızca bir tanesinin düşüş eğilimi gösterdiğini söyleyebiliriz, bu da: LINK.

Kriptokoin.com olarak verilerini aktarmadığımız Santiment, analizini şu sözlerle tamamlıyor:

Seçilen ERC-20 tokenlerinde çok fazla panik veya satış belirtisi görmüyoruz. İnsanlar düşüş hakkında endişelenmiyor gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu