Kripto Paralar

Dikkat: İşte Bu Altcoin’de Kaçırdığınız Kırmızı Bayraklar!

Squid Game Token, altcoin piyasasına bir “ateş topu” olarak girdi ve ortadan kaybolmadan ve tüm sektörü kargaşaya göndermeden önce binlerce yatırımcıyı bir roller coaster yolculuğuna çıkardı. Ne olduğunu anlamak için araştırmacı Max Maher’ın tespitlerine göz atıyoruz.

Max Maher: 36.000 kişi bu aldatmacanın kurbanı oldu

Shiba Inu’nun hızlı büyümesi ve Axie Infinity gibi oynayarak kazanılan oyunların başarısı çağında, orijinal Netflix şovundan ilham alan Squid Game (SQUID) token’i başka bir kaçık rakip gibi görünüyor. Sonunda, birçok yatırımcı, onları şaşırtıcı kayıplarla karşı karşıya bırakan bir rug pull operasyonundan sonra en kötü kabuslarını gördü. Maher hasarı şöyle özetliyor:

Bu noktada, (geliştiricilerin) milyonlarca dolarla gemiyi terk ettikleri çok açık, yani en az 36.000 kişi bu aldatmacanın kurbanı oldu. Peki dolandırıcılar ne kadar para kazandı? Doğru, tam sayıları bilmiyoruz. En az birkaç milyon doları kaçırdıklarını biliyoruz.

Ayrıca, BBC gibi ana akım medyanın SQUID’in şok edici fiyat artışını bildirme şeklini eleştirdi ve CoinMarketCap’in uyarısını ve insanların nasıl para çekemeyeceğini göstermesine rağmen oyunu “oyna-kazan” olarak nitelendirdi.

Altcoin projesinde kırmızı bayrak kaçırıldı

Kriptokoin.com olarak raporlarını paylaştığımız Maher, altcoin yatırımcılarının çabucak çekilmesi gerektiğini düşündüğü bir dizi uyarı işareti sıraladı. Bunlar arasında Squid Game web sitesinin kısa çalışma süresi, kötü web sitesi tasarımı, teknik incelemedeki dilbilgisi hataları, oyun oynandığına dair çok az kanıt, sınırlı SQUID token satışı ve diğer sitelerdeki iletişim kısıtlamaları yer alıyor. Birde sosyal medya kanallarındaki kalitesizlik var.

Maher, geliştiriciler hakkında çok az makul bilgi bulduğunu da belirtti:

Herhangi bir meşru proje, bir token’in satışını kasıtlı olarak kısıtlamaz. Bu kadar basit. Satabileceğinizden %100 emin değilseniz, satın almayın.

Bu arada, BscScan’in Squid Game (SQUID) token’i soygun olarak sınıflandırdığını belirtmek önemlidir.

Changpeng Zhao (CZ) uyarıyor

SQUID token’i Binance Smart Chain üzerinde çalıştığı için CEO Changpeng Zhao bazı yatırım tavsiyelerini paylaştı: “Lütfen FOMO yapmayın.”

Diğer yandan, gazeteci Colin Wu, Çinli kripto kullanıcılarının da oyun hakkında FOMO yaptığını ima ettiği için oyun bitmedi gibi görünüyor. Bu arada, gün içinde SQUID fiyatı %74.03 artarak 0.499 dolara ulaşmıştı. Şimdi, son 24 saatte %48 kayıpla 0.2703 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu