Kripto Paralar

DOGE ve Birçok Altcoin’de Ticaret Sunan Dev Platform Hacklendi!

Popüler kripto trade uygulaması Robinhood’un yedi milyondan fazla hesabı, yakın zamanda gerçekleşen bir veri ihlaliyle ele geçirildi. Robinhood kullanıcıları, kripto para borsalarında olduğu gibi 7 gün 24 saat boyunca Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash, DOGE, Ethereum Classic ve Bitcoin SV ile işlem yapabiliyor. Haberin detayı için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Bitcoin, Ether, DOGE gibi kriptoların trade edildiği Robinhood hacklendi

Popüler trade uygulaması Robinhood, 3 Kasım 2021’de bir veri güvenliği ihlali yaşadığını duyurdu. Olay, saldırganların platformdaki milyonlarca kullanıcıya ait kişisel bilgilere erişmesine izin verdi. Robinhood bir blog yazısında , “yetkisiz tarafın” bir sosyal mühendislik tekniğiyle müşteri destek sistemine erişim sağladığını belirtti. Yatırım platformuna göre güvenlik tehdidi kontrol altına alınmış olsa da, saldırganlar zaten sınırlı miktarda müşteri bilgisine erişim elde etmişti. Robinhood Baş Güvenlik Görevlisi Caleb Sima şunları söyledi:

Önce güvenlik şirketi olarak şeffaf olmayı ve dürüst davranmayı müşterilerimize borçluyuz. Özenli bir incelemenin ardından, tüm Robinhood topluluğunu bu olaydan haberdar etmek şimdi yapılacak doğru şey.

Platformunda birden fazla kripto para birimi bulunan yatırım uygulaması, araştırmalarının ardından bilgisayar korsanlarının yaklaşık beş milyon müşteriye ait e-posta adreslerini ele geçirdiğini kaydetti. Ek olarak, iki milyon kullanıcının tam adı tehlikeye girdi. Robinhood’a göre, saldırganlar posta kodlarına ve doğum tarihlerine de eriştiğinden, yaklaşık 310 müşteri, adlarından ve e-posta adreslerinden daha fazlasını ifşa etti. Buna ek olarak, on müşteri, hesaplarının ihlalde ele geçirilmesiyle ilgili kapsamlı ayrıntılara sahipti.

Robinhood, soruşturmalarının ardından yetkisiz tarafın müşterilerin banka hesap bilgilerine, banka ve kredi kartı bilgilerine erişmediğinin kesin olduğunu ve kullanıcıların hiçbirinin olay nedeniyle herhangi bir mali kayıp yaşamadığını açıkladı.

Durumun kontrol altına alınmasından birkaç dakika sonra saldırganlar, bilgi karşılığında açıklanmayan bir fidye talep ederek Robinhood ile temasa geçti. Şirket, taleplerini karşılamak yerine konuyla ilgili tartmak için ilgili kolluk kuvvetleriyle temasa geçtiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu