Kripto Paralar

DOGE ve Bu 3 Altcoin, Yatırımcıların Beğenilen Coin’leri!

Piyasanın analitik panosu olan CoinMarketCap, 22 ülkede kripto para biriminin benimsenmesini inceleyen yakın tarihli bir anketin sonuçlarını paylaşıyor. ADA, DOGE, BNB ve ETH’nin ülkelere göre istatistiklerine göz atıyoruz…

Dokuz yetişkinden biri kripto para birimine sahip

CoinMarketCap’ten Connor Sephton tarafından paylaşılan istatistiklere göre, ankete katılan yetişkinlerin %11.4’ü kripto para birimlerine sahip olduklarını paylaştı.

Nijerya, incelenen 22 ülke arasında tartışmasız lider: Yetişkin nüfusunun %24,2’si bir değer deposu olarak kripto para birimlerini seçti. Ardından, bilim insanları Malezya ve Avustralya’da sırasıyla %18 ve %17 ile etkileyici kripto benimseme oranları kaydettiler. Endonezya, Hong Kong, Singapur, Hindistan, Filipinler, Meksika ve ABD de kripto penetrasyon oranına göre ilk 10’da yer alıyor. Bağlam sağlamak için, Japon yetişkinlerin yalnızca %4,6’sı elinde kripto para olduğunu bildirdi.

ADA, DOGE, BNB, ETH: Çeşitli ülkeler, çeşitli liderler

Her ülkenin kendi favori kripto para birimine sahip olması ilginçtir. Aşırı abartılı meme coin Dogecoin (DOGE), ABD kripto para meraklıları tarafından tercih ediliyor. Avustralyalı kripto para sahiplerinin çoğunluğu, en büyük PoS Blockchain Cardano’nun yerel tokeni olan ADA’ya sahiptir. Endonezyalı kripto hayranları genellikle dünyanın önde gelen kripto borsası Binance’in yardımcı kripto para birimi olan Binance Coin’i (BNB) tutarken, Singapurlular Ethereum ile daha fazla ilgileniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu