Kripto Paralar

Dünya Devi, 4 Coin Ekledi: Dogecoin ve SHIB Muştusu de Verdi!

Dünyanın en büyük sinema zincirlerinden AMC’nin müşterileri artık birkaç büyük altcoin ile bilet satın alabilir. Sinema devi, Dogecoin ve SHIB müjdesini de verdi. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

AMC’nin müşterileri artık birkaç büyük altcoin ile bilet satın alabilir!

AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, sinema devinin aylarca süren çalışmalardan sonra artık bilet alımları için Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabul ettiğini duyurdu. Adam Aron ayrıca Dogecoin’in sinema devi tarafından eklenen bir sonraki kripto para birimi olacağını da vurguluyor.

Ayrıca 67 yaşındaki CEO, kısa süre önce AMC’nin hızla büyüyen bir topluluğa sahip bir başka popüler şaka kripto para birimi olan Shiba Inu’yu da platformuna ekleyeceğini doğruladı. Dünyanın en büyük sinema zinciri, başlangıçta Ağustos ayının başlarında Bitcoin’i kabul etmeye başlama planını duyurdu. Eylül ortasında Aron, Dogecoin ve Shiba Inu hakkında Twitter anketleri yayınlamadan önce şirketin birkaç büyük altcoin ekleme planı hakkında tweet attı.

AMC, Dogecoin ve SHIB’i de ekleyecek!

AMC, web sitesinde ve mobil uygulamasında Google Pay ve ApplePay’in yanı sıra Paypal desteğini de etkinleştirdi. Ekim ayının başlarında AMC, müşterilerinin Dogecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle elektronik hediye kartları satın almalarına izin verdi. Beklenenden daha iyi bir kazanç raporuna rağmen AMC hissesi, Perşembe günü hafifçe toparlanmadan önce bu hafta %17 oranında düştü. Yakın tarihli bir rapora göre, Aron kısa süre önce 25 milyon dolar değerinde hisse sattı.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu