Kripto Paralar

Dünyaca Ünlü Şirket Onayladı: SHIB Listeye Ekleniyor!

Dünyanın en büyük sinema şirketi AMC Entertainment’ın CEO’su, ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitpay’in kendi isteği üzerine popüler meme coin Shiba Inu’yu (SHIB) desteklemeyi kabul ettiğini söyledi. AMC, önümüzdeki birkaç ay içinde ödemeler için Shiba Inu kabul edebilecek.

AMC, Bitpay’in SHIB desteği ile meme coin’i kabul etmeye başlayacak

AMC CEO’su Adam Aron, AMC’nin yakında meme coin’i Shiba Inu’yu (SHIB) kabul edebileceğini duyurdu. AMC, ABD, Avrupa ve dünyanın en büyük film sergisi şirketidir. 31 Mart itibariyle, şirket dünya çapında yaklaşık 950 sinema salonuna ve 10.500 ekrana sahip veya işletiyor.

Aron, kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitpay’in özellikle kendileri istediği için Shiba Inu’yu desteklemeye karar verdiğini tweetledi. Böylece CEO, AMC’nin, sinema bileti ve çevrimiçi ödemeler için SHIB’yi yaklaşık 60 ila 120 gün içinde kabul edebileceğini duyurdu. Aron, AMC Theatres’ın Shiba Inu’yu kabul eden ilk Bitpay müşterisi olmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere AMC CEO’su daha önce, 29 Ekim’de takipçilerine AMC’nin Dogecoin (DOGE) ve diğer kripto para birimleriyle birlikte Shiba Inu’yu kabul edip etmeyeceğini sorduğu bir Twitter anketi oluşturdu. CEO, bu anketten beri şirketinin SHIB’i kabul etmenin bir yolunu bulmaya çalıştığını söyledi. Bu ankette toplam 153.100 oydan yüzde 87,6’sı “Evet” demişti. Yazım sırasında Shiba Inu, yüzde 2.4’lük bir kayıp ile 0.00005147 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu