Kripto Paralar

Efsanevi Analist: Bitcoin Artık CME Boşluğuna Geri Dönebilir!

Kripto para piyasasının özelliklerinden biri 7/24 işlem yapılabilmesidir. Çoğu geleneksel borsada, belirli bir açılış ve kapanış zamanına tabidir. Bu tatil sürecinde oluşan fiyat farkına “Gap” deniyor. Türkçe boşluk dediğimiz ve trader’lerin bir indikatör olarak kullanabildiği bu olay, efsanevi analistlerden Michaël van de Poppe’ye göre Bitcoin fiyatında bir sıçramaya neden olabilir.

Bitcoin temkinli bir hafta sonu geçiriyor

Bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi Cuma günü kapanıp Pazar günü açıldığında, her zaman bir fiyat farkı vardır. Fiyat farkı, CME Bitcoin açığıdır. Bu tür hareketler bir indikatör olarak değerlendirilebilir, ayrıca olumlu veya olumsuz haberler geldiğinde fiyat hareketleri kayıt alınmadığı için temel analiz tarafında sıkı takip gerektirir. Poppe’de Bitcoin fiyatının Cuma günü 55,705.18 dolar dip seviyesinden verdiği tepkiyi “temkinli” olarak yorumluyor. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Michaël van de Poppe, CME Gap farkını ele aldığı bir dizi tweet’te attı.

Bitcoin CME boşluğuna gelirsek, Poppe, fiyatın hafta sonu veya sonraki günlerde CME boşluğuna geri dönebileceğini söylüyor. Analist Perşembe günü attığı bir tweet’te, Cuma gününe 50.000 dolar veya 62.000 dolar Bitcoin fiyatıyla uyanabileceğimizi söylemişti. Ayrıca fiyat 48-50.000 dolar aralığına gerilese de hala boğada olduğumuzu düşünüyor. Poppe’nin 21 Kasım tarihli analizleri de, Bitcoin’in kritik destek seviyesine geri çekilme ve ardından büyük bir sıçrama beklenebileceği yönünde. Analist şunları söylüyor:

Daha önce de söylediğim gibi Bitcoin’in iyi hamlesi. Unutmayın, ancak genellikle fiyat, hafta sonu veya sonraki günlerde CME boşluğuna geri döner. En azından; destekten büyük bir sıçrama, ancak başka bir test beni şaşırtmaz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu