Kripto Paralar

Efsanevi Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Sıradakini Açıkladı!

Bitcoin ve Ethereum (ETH)’u analiz eden ünlü kripto analist, düzeltici hareketten sonra neler olabileceğini özetliyor. Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in değer kazanmadan önce başka bir düzeltici hamle yaşayabileceğini söylüyor. Van de Poppe, 143.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in fiyat hareketinin daha sonra başka bir ralli gerçekleşmeden önce aşağı yönlü bir hareketi tetikleyebilecek bir “potansiyel yükselen görüntüsü” sergilediğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum için beklenenler

Kriptokoin.com olarak önceden de yer verdiğimiz popüler kripto analisti, bir rallinin gerçekleşmesi için Bitcoin’in 66.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkması gerektiğini söylüyor. Analist: “Geçmemiz gereken kritik direnç, burada sahip olduğumuz tüm seviyedir. Demek istediğim, yukarı doğru ivmeye sahip olmak istiyorsanız, kırmak istediğimiz seviye 66.000 dolar” şeklinde konuşuyor. Van de Poppe, 62.000 dolar ve 63.000 dolar civarındaki destek seviyeleri parçalanırsa, Bitcoin’in 58.000 dolara düşebileceğini söylüyor. Poppe diyor ki: “Ancak, bu alan kaybedilirse [62.000-63.000 dolar], bu daha ağır düzeltici hareketin durumu aslında kitaplarda var. O zaman aralığın diğer tarafına doğru tamamen geri döneceğiz ve ardından bir sonraki destek testi seviyesi olarak 58.000 dolar ile karşı karşıya kalacağız.”

Ethereum (ETH) söz konusu olduğunda, Van de Poppe, ikinci en büyük kripto varlığının 4.600 dolar ile 4.300 dolar arasındaki destek alanı devam ettiği sürece görünümün yükselişini sürdüreceğini söylüyor. “Şu anda 4.450 dolardan gerçekleşen güzel bir yeniden testimiz var. Ama tercihen ve benim görmek istediğim de bu, gerçekten 4.600 doların altına düşmemeniz. Yani gerçekten altından kırılmak istemezsiniz çünkü eğer yoğun bir şekilde altına girerseniz, buradaki uzun durakları da [yaklaşık 4.000 dolar] tamamlarsınız. Ve bu aşamada gayet iyi durumdayız, bu yüzden burada sahip olduğumuz bu alanda devam edebiliriz.” Ethereum yazı yazarken 4.700 dolardan işlem görüyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu