Kripto Paralar

Efsanevi Analist: Düşüş Bitmedi! Bitcoin ve ETH Bu Tabanlara Gidiyor

Yakından takip edilen kripto analisti ve trader Michaël van de Poppe, mevcut Bitcoin düzeltmesinin henüz bitmediğini söylüyor. Analiste göre BTC fiyatı 60.000 dolar altına gerilerse, destek bulduğu bölgeden daha yüksek seviyeler için takip edilebilir. Tecrübeli analist ayrıca, 4.012 dolar dolar üzerinde Ethereum’u izlemek istediğini söylüyor…

Van de Poppe, Bitcoin fiyatında düzeltme bekliyor

Yeni bir strateji oturumunda Van de Poppe, önde gelen kripto para biriminin toparlanma belirtileri göstermeden önce BTC‘nin daha da düşebileceğini söyledi. Poppe bu durumda takipte olacağını belirtiyor:

Yani Fibonacci uzatma seviyesine dayanarak, bir önceki yüksek (high), önceki düşük (low), kilit rakam ve izlenecek kilit seviye 57.000 dolar civarında bir alan haline geldi. Yani burada sahip olduğumuz tüm bu aralık (57.000 dolar – 59.000 dolar) aslında ivmeyi devam ettirmek için devam ettiğini görmek istediğim alan.

Bitcoin (BTC) yükseliş momentumunu tekrar kazanabilir

Van de Poppe, Bitcoin’in geri çekilmeye devam etmesini beklese de, BTC yükseliş momentumunu yeniden kazandığında en büyük kripto para biriminin %25-50 arasında yükseleceğine inanıyor. Analist yukarı yönde 74.000 dolar civarını hedeflediğini söyledi:

Şu anda, günlük zaman çerçevesine dayanarak, 75.000 dolara kadar koşabilir, hafif bir düşüş sapması elde edebilir ve ardından hafif bir geri dönüş yapabiliriz, ancak genel olarak, günlük zaman çerçevesine dayanarak baktığım şey bu.

Analist şunları da ekledi:

Bir sonraki dürtü dalgasının büyük olasılıkla fiyatları 90.000 dolara geri getireceğini düşünüyorum, çünkü buradan sonraki koşu da Fibonacci ile son dürtü hareketine dayanarak.

Van de Poppe, Ethereum’u 4.012 dolar dolar üzerinde izlemek istiyor

Bitcoin (ETH/BTC) karşısında Ethereum’a bakan Van de Poppe, herhangi bir giriş yapmadan önce paritenin 0.066 BTC’nin (4.012 dolar) üzerinde hareket ettiğini görmek istiyor. Analist bu teknik seviyeleri takip edeceğini söylüyor:

Bu seviyenin (0.066 BTC) üzerinde bir geri ödememiz olursa, uzun pozisyonlarla ilgileneceğim. Tamamen aşağı düşersek ve 0.061 BTC (3.709 dolar) civarında bir test alırsak, giriş yapmak için bir HL arıyorum. Bu kaybedilirse, alınacak en düşük seviyelere bakacağım ve buradaki bir sonraki seviyeye 0.051 BTC (3.101 dolar). Bu yüzden şu anda altcoin’lerle pek ilgilenmiyorum… Muhtemelen orada olacak, ancak Bitcoin bu noktada ilk sırada yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu