Kripto Paralar

Elon Musk: Bu Altcoin, SHIB ve Bitcoin’den Üstün!

Elon Musk, Dogecoin‘in ödeme aracı olarak Shiba Inu (SHIB) ve Bitcoin’den üstün olduğunu düşünüyor. Elon Musk, ödeme aracı olarak Bitcoin ve Shiba Inu yerine Dogecoin’i tercih ediyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

SHIB ve BTC’den üstün

Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin ve Shiba Inu’ya kıyasla çok daha üstün bir ödeme şekli olduğuna inanıyor. Tesla patronu, orijinal köpek temalı coinin kurucu ortağı Billy Markus tarafından yayınlanan ve yukarıda belirtilen üç kripto para biriminin işlem ücretlerini karşılaştıran bir tweet’i beğendi.

Kaynaklar tarafından bildirildiği üzere bu haftanın başlarında Dogecoin, ağdaki işlemlerin maliyetini kilobayt başına sadece 0,01 DOGE’ye (kabaca 0,002 dolar) düşürmek için merakla beklenen bir yazılım güncellemesini hayata geçirdi. Son performans iyileştirmesi nedeniyle, Dogecoin göndermek Bitcoin ve Ethereum tabanlı Shiba Inu’dan çok daha ucuz. Geçen ay Musk, herhangi bir SHIB tokenine sahip olmadığını doğruladı, ancak bu, ikinci en büyük meme coinin rekor seviyelere çıkmasını ve kısa bir süre için Dogecoin’i geçmesini engellemedi. Mayıs ayının sonlarında, ünlü milyarder, işlem ücretleri hakkında bir tartışmada Bitcoin Cash destekçilerinin tarafını tuttuktan sonra Bitcoiners ile olan tartışmasını tırmandırdı. Ağustos ayında Musk, değişim aracı olma söz konusu olduğunda Dogecoin’in en güçlü kripto para birimi olduğu konusunda diğer girişimci Mark Cuban ile anlaşmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu