Kripto Paralar

Elon Musk Tesiri, Bu Altcoin’i Fırlattı! Sırada Ne Var?

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in yörüngeye 53 ek internet uydusu göndermesinden bir gün sonra, Starlink (STARL) adlı bir altcoin ralli yaptı. İşte Elon Musk etkisiyle yükselen coin’e dair detaylar…

Bu coin, Elon Musk etkisiyle uçtu

CoinMarketCap verilerine göre, kodu STARL olan kripto paranın fiyatı, 14 Kasım Pazar günü 0,00008325 dolarla rekor yüksek bir seviyeye ulaştı ve 13 Kasım’a göre yüzde 117’lik bir artışı yansıttı. Starlink şu anda 648 milyon dolarlık piyasa değeri ile 235. sırada yer alıyor. Whitepaper’ına göre coin, “metaverse içinde değişim aracı olarak kullanılmayı” hedefliyor. Ne zaman ticarete başladığını gösteren ön satış veya duyurusu yoktu. Gizli bir lansmanı vardı. Bununla birlikte, CoinMarketCap ve CoinGecko gibi kripto izleyicilere ilişkin veriler, Temmuz 2021 civarında işlem görmeye başlamış olabileceğini gösteriyor.

7 günlük STARL grafiği

Cumartesi günü, SpaceX Florida’daki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu’ndan 53 Starlink uydusunu yörüngeye fırlattı. İlk iki prototipin 2018’de fırlatılmasından bu yana yörüngede şu anda 1.600’den fazla Starlink uydusu var. Altcoin ile uydular arasında ortak adları dışında belirgin bir bağlantı yok. Ancak tokendaki ralli, dünyanın en zengin insanı olan Musk’ın benzersiz etkisini daha da pekiştiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha geçen hafta, Musk Twitter hesabında bu ismi kullanmaya başladıktan sonra Lorde Edge isimli yeni bir coin işlem görmeye başladı ve fiyatı açılış fiyatından yüzde 825’lik bir artış yaşadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu