Kripto Paralar

Elon Musk Tweet Attı ve Bu 2 Göğüs Coin Fırladı!

Elon Musk’ın tweet’i popüler meme coin Shiba Inu’yu %15 yukarı itiyor. Son analiz verileri, “Dogecoin katili” SHIB’in yükselişinin ardındaki başka bir tetikleyiciyi ortaya çıkardı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, gezegendeki en zengin kişi olan Elon Musk’un gözdesi olan dokuzuncu en büyük kripto para birimi DOGE de yüzde 12’nin üzerinde bir artış göstererek 0.2676 dolardan işlem gördü. 2 meme coin fiyatındaki yükselişi de Elon Musk ve balinalar tetiklemiş gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Elon Musk, 2 meme coin fiyatını da fırlattı!

Elon Musk, dikkat çeken bir tweet yayınlayarak SHIB’teki fiyat artışını tetikledi. Ayrıca Santiment, SHIB’teki yüzde 15’lik artışın bir başka önemli nedenini paylaştı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, tweet’leriyle meme coin’leri pompalama konusunda hala başarılı olduğunu gösterdi. Bugün erken saatlerde dünyaca ünlü girişimci, süzülen roketli bir hayvanı “çizdiği” bir tweet yayınladı. Çoğu kişi bu paylaşımı SHIB ve DOGE ile ilişkilendirdi. Bununla birlikte, genel olarak kripto para neredeyse yüzde 15 arttı. Kripto para bugün erken saatlerde 0.00002885 dolar seviyesine ulaştı.

Muazzam balina faaliyetleri de SHIB fiyatını yükseltiyor. Santiment ekibi, 100.000 dolar değerinde SHIB taşıyan balina işlemlerinin sayısında yakın zamanda bir artış olduğunu duyurdu. Şirketin uzmanları, bu büyük transferler demetler halinde geldiğinde, bir kripto paranın fiyatının genellikle arttığını belirtti. Etherscan Shiba Inu tokeninin birden fazla büyük transferini tespit etti, birçok balina 100 milyona kadar coin taşıyordu.

Balinalar SHIB fiyatındaki artışı tetikliyor!

Yine de birkaç ardışık transfer, her biri yaklaşık 86 milyar SHIB içeriyordu. Toplamda balinalar, yaklaşık 260 milyar SHIB tokeni taşıdılar. Bir hatırlatma olarak, Shiba Inu’nun önceki son fiyat artışı, balinalar tarafından yapılan büyük SHIB transferlerinden de kaynaklandı. Bunlardan biri, tek bir transferde 6 trilyon SHIB satın aldı ve ardından buna 276 milyar token ekledi.

Geçen hafta SHIB, Hindistan’ın en eski kripto borsası ZebPay’de listelendi ve Türkiye’nin popüler borsası BtcTurk da kripto parayı listeleme planlarını açıkladı. eToro ve Coinbase gibi kripto ticareti devleri, SHIB ticareti için zaten destek eklediler.

Popüler meme coin DOGE’de Elon Musk etkisiyle zıpladı

Popüler meme coin DOGE’de Elon Musk etkisiyle yüzde 12’nin üzerinde artış göstererek 0.2676 dolardan işlem gördü. Bugün erken saatlerde Elon Musk, kripto topluluğunun  DOGE‘den nefret eden kısmıyla alay eden ve geliştiricileri “Dogecoin’i tutmaya” çağıran Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’un tweetini destekledi. Ayrıca milyarder, topluluğun aya giden bir Shiba Inu köpeği olduğuna inandığı şeyin “çizimini” içeren bir tweet de yayınladı. Tüm bu gelişmeler SHIB ve DOGE fiyatını olumlu etkiledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu