Kripto Paralar

Elon Musk ve Dogecoin Kurucusu Birleşti: Olağan Para…

Elon Musk, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ile benzer görüşlere sahip ve “normal para”nın korkunç bir resmini çizdi. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Elon Musk, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ile benzer görüşlere sahip

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus tarafından yayınlanan bir tweet’e yanıt olarak hükümet tarafından verilen fiat para birimlerini bir kez daha eleştirdi. Milyarder, sıradan insanların “normal” para hakkında gerçekte ne kadar az şey bildiğinin altını çizerek, onun ne kadar modası geçmiş ve dövülebilir olduğunu vurguladı. Elon Musk konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Normal para aslında COBOL’u toplu modda çalıştıran bir grup eski anabilgisayardır, burada hükümet istedikleri zaman para veritabanını düzenleyebilir.

1950’lerde geliştirilen eskiyen bir programlama dili olan COBOL, ABD’de ATM’den yapılan işlemlerin kabaca %95’inden sorumludur. IBM’in ana bilgisayarları büyük talep görmeye devam ediyor.  Bu Elon Musk’un fiat parayı ilk kez hedef aldığı zaman değil. Elon Musk konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Biliyorsunuz, hükümetler elini kurabiye kavanozundan uzak tutup para veri tabanını düzenleyemediğinde, muhtemelen bunun bir değeri vardır.   

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kurtuluş olarak Bitcoin’e işaret etti!

Elon Musk’un en son itibari para karşıtı yorumu, kripto para birimleri için bir reklam olarak görüldü. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e işaret ederek, sabit bir arza sahip değişmez bir deftere ihtiyaç olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu