Kripto Paralar

Elon Musk ve Dogecoin Mucidi’nden Çarpıcı Paylaşımlar!

Elon Musk ve Twitter’da Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Dogecoin kurucusu Billy Markus, yıl başından bu yana önemli ölçüde artan ABD enflasyon oranlarına ilişkin görüşlerini dile getirdi.

Doların 1950’den 2021’ye değişimi konu alındı

Daha önce Elon Musk, Musk topluluğundan çok sayıda onay alan enflasyon nedeniyle “420 69 arttı” diyerek meme ile ilgili bir tweet yayınladı. Gönderi, zaman içinde 100 dolarlık satın alma gücünü bildiren Blockworks hesabı tarafından da fark edildi. Blockworks, 100 doların yıllara göre gücünü listelediği şu tweet’i paylaştı:

Kriptokoin.com olarak aktardığımız tweet’lere göre dolar son 70 yılda satın alma gücünün %91’ini kaybetti. Gönderi, enflasyonun kazançlarının %50’sini kaybedebilecek ortalama vatandaşların serveti üzerindeki etkisine atıfta bulunarak, enflasyonu “en gerileyen vergi” olarak nitelendiren Elon Musk’ın desteğini aldı.

Dogecoin geliştiricisi Elon Musk’a katıldı

Billy Markus, göndermeli tweetin’de ABD’deki ana akım medyanın enflasyonun bir şekilde “iyi” olduğunu söyleyerek ülke ekonomisi üzerindeki gerçek etkisini örtmeye çalıştığını ekledi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin merkezi olmayan, deflasyonist veya sınırlı bir toplam arz ile piyasaya sürülerek enflasyon sorununu “düzelttiğini” söyleyen iki gönderi, çok sayıda kripto para meraklısını çekti. Daha önce, ABD Hazine Bakanlığı, tüketici fiyatlarının %0,8 arttığı Ekim ayı için hoş olmayan enflasyon rakamları bildirmişti. Yıllık enflasyon oranı neredeyse 1990’ların maksimumu olan %6,29’a fırladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu