Kripto Paralar

Elon Musk’tan Binance CEO’suna Kadar: Devler Altcoin’ler İçin Ne Dedi?

Kripto para piyasası yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Nisan ayından sonra ATH’sinin yaklaşık %50 altına gerileyen Bitcoin, 20 Ekim’de 66,930.39 dolar ile zirvesini yeniledi. BTC şimdi küçük bir düzeltmeyle 61.000 dolar civarında işlem görürken, Elon Musk, Binance CEO’su Changpeng ve Justin Sun bu heyecana tweet’leriyle eşlik ediyor. İşte kripto devleri altcoin sezonu için neler söylüyor…

Elon Musk ve CZ coşkuyu tweet’leriyle destekliyor

Binance CEO’su Changpeng, Ekim ayı rallisinin ilk ayağına hazırlanan kripto para yatırımcılarına seslendi. CZ, yatırımcılara, daha iyi bir risk yönetimine sahip olmalarını söylediği şu uyarıda bulundu:

Risk yönetimi, en iyi durumun keyfini çıkarmaya, en kötü durumu ele almaya hazır olun. Kaybedebileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Bu arada, Binance CEO’sunun geliştiricilere de mesajı vardı:

Dikkatin dağılmasın. İnşa etmeye devam edin.

Pompliano, kurumsal yatırımcının tekrar sahada olduğunu söylüyor

Pompliano, bu hafta Bitcoin heyecanını değerlendiren bir başka önemli isimdi. Kripto yatırımcı kurumsal yatırımcının tekrar sahada olduğunu bildirdiği şu tweet’i paylaştı:

Dün tüm zamanların en yüksek seviyesini kıran Bitcoin önemli bir kilometre taşı. Dünyadaki her kurum yeniden ilgilenmeye başladı. Artık büyük boyutta birikim yapmaya başlama izinleri var. Bunu verilerde görebilirsiniz ve ben kapalı kapılar ardında duyuyorum. Oyun açık.

Elon Musk, meme’lerini sergiledi

En etkili kripto fenomeni ve Dogecoin hayranı Elon Musk, bu hafta attığı tweet’lerle SHIB, DOGE ve türev shitcoin fiyatlarında artışa neden oldu. Musk’un tweet’leri yoruma açıktı…

500.000 fazla beğeni alan diğer Elon Musk tweet’i şu oldu:

Michael Saylor: Bitcoin Türkiye için umuttur

Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Michael Saylor, hafta boyunca övgü dolu paylaşımlarına devam etti. Saylor, Jan Wuestenfeld’ın Türkiye Merkez Bankası kararı hakkında analizini retweet’ledi. Microstrategy CEO’su Bitcoin’in Türkiye’ye bir umut olduğunu söyledi. On-chain analisti ve ekonomist Wuestenfeld’ın analizleri şunlar oldu:

Burada ayrıca daha uzun bir zaman aralığındaki TL/USD döviz kuru da yer almaktadır. Türk lirası sadece geçen yıl ABD Doları karşısında %15,18 değer kaybetti. Birden fazla yılı düşünürseniz, durum daha kötü. 2013’ün başından beri USD karşısında %80’den fazla değer kaybetti. /3

Justin Sun altcoin sezonuna işaret ediyor

Elon Musk, Pompliano ve Changpeng’den sonra bu hafta Justin Sun’da tweet’leriyle kripto para piyasasını ateşledi. TRON CEO’su Sun, Bitcoin ATH’si ardından altcoin sezonunun başladığını ima eden bir tweet attı:

Justin Sun’un bir diğer dikkat çeken tweet’i de, Valkyrie Funds’un ABD’deki ilk Bitcoin ETF’lerinden birini listelemek için SEC’in onayını aldığını paylaşması oldu:

Tüm bunları paylaşmak için çok heyecanlıyım ValkyrieFunds Ana yatırımcı olarak lansmanına yardım ettiğim, ABD’deki ilk Bitcoin ETF’lerinden birini listelemek için SEC’in onayını aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu