Kripto Paralar

Elon Musk’tan “Çok Konuşulacak” Bitcoin Yorumu Geldi!

Meme coin projesi Dogecoin (DOGE) sevdasıyla ve füzeli tweet’leriyle kripto dünyasında bir fenomen haline gelen Tesla CEO’su Elon Musk, yine olay yaratacak Twitter paylaşımlarına devam ediyor. Attığı tweet’ler nedeniyle kripto para piyasasını manipüle etmekle de suçlanan Elon Musk, bu sefer de Bitcoin (BTC) ile ilgili imalı bir paylaşım yaptı.

İmalı bir tweet: Bitcoin kanseri tedavi ediyor

Tesla CEO’su, dün “Görünürde cep telefonu yok. Sadece anı yaşayan insanlar var” açıklamasıyla, antik çağlara ait bir resim paylaştı. Muzip takipçilerden birisi resmin altına, “Bitcoin bu durumu düzeltebilir” şeklinde alaycı bir yorum yazınca Elon Musk, bu fırsatı kaçırmadı ve imalı bir şekilde “Bitcoin kanseri tedavi ediyor” şeklinde cevap yazdı. Twitter paylaşımlarıyla piyasada oldukça popüler olan Tesla CEO’sunun tweet’leri çoğu zaman kripto piyasasına yön verebiliyor. Bu yüzden atmış olduğu tweet’lerin içeriğinden ziyade yarattığı tartışma önem kazanıyor. Bu durum nedeniyle eleştirilmesi ve kripto otoritesi sayılan kişiler tarafından uyarılmasına pek de aldırış etmese de son zamanlarda Elon Musk’ın Dogecoin tweet’leri artık eskisi kadar etki oluşturmuyor. Bununla birlikte kripto yatırımcıları, Elon Musk’ın gücünün farkında.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Elon Musk’ın Tesla’sı, bu yıl 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı ve Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını ilan etti. Tabi ki bu durum Bitcoin camiasında memnuniyetle karşılandı ve Elon Musk bir kripto kahramanı oldu. Ancak bir müddet sonra Elon Musk, madencilikte yenilenebilir enerji kaynakları kullanılmadığı gerekçesiyle bu sistemi iptal etti. Ve bu durum, Elon Musk‘ı bir anda kahramanlıktan, düşmanlığa düşürdü. BTC topluluğu, bu çark edişe oldukça olumsuz tepki verdi. Sonuç olarak, teknoloji milyarderleri, lider  kripto para ve destekçileri ile alay etmeye devam ederken, BTC taraftarları Twitter’da Elon Musk ile çarpışmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu