Kripto Paralar

Elon Musk’un Sihirli Sayıları, Bitcoin Ticaretine Girdi!

Elon Musk‘tan ilham alan yatırımcılar, Bitcoin işlem stratejilerine meme numerolojisini dahil ediyor. Yakın zamanda Elon Musk, “420” gibi mem numaralarını (meme numbers) ön plana çıkardı. Spectra Markets uzmanları, kripto traderlarının artık stratejilerine mem sayılarını ve yuvarlak sayıları dahil etmeleri gerektiğini söyledi. Finans dünyası, bu yıl giderek daha fazla mem etkisine girer hale geldi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ticareti ve Musk etkisi

Musk Pazar günü geç saatlerde yazdığı bir tweet’te “Enflasyon nedeniyle 420, 69 arttı” dedi. Şaka bir yana, bir Bloomberg  makalesine göre, “420” ve “69” gibi mem sayıları aslında bir yatırım stratejisinin önemli bir parçası olabilir. Spectra Markets başkanı Brent Donnelly, Bloomberg’e “Bu hafta 69.501 dolarlık bir BTC satış emri bırakan herhangi biri muhtemelen ne yaptığını bilmiyordur. Öte yandan, 68.998 dolardan satanlar muhtemelen pazarları, memleri ve kalabalık psikolojisini anlayan uzman traderlardır” dedi. Donnelly, bunun nedeni, Bitcoin’in yüksek ve düşük fiyatlarının istatistiksel olarak büyük olasılıkla son iki hanesinde “00” veya “50” olan sayılara düşmesi olduğunu söyledi. Bloomberg’e göre, son üç hanede “420”ye doğru hafif bir eğilim bile var.

Tesla’nın başkanı ve dünyanın en zengin kişisi olan Musk, geçen ay, Bitcoin’i 69.000 dolar ve ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum‘u 4.200 dolar olarak tahmin eden daha bir tweet attı. Rakamlar o zamandan beri meyvelerini verdi. Geçen hafta, Bitcoin geri çekilmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolara ulaştı. Ethereum ise son zamanlarda 4.200 doları aştı ve Pazartesi günü 4.700 dolar civarında işlem gördü. Mem sayılarının artan yaygınlığı, ticaretle sınırlı değil. Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, tam olarak 69 yatırımcıdan son finansman turunda 420 milyon dolar topladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu