Kripto Paralar

Elon Musk’un Son Atılımı Dogecoin İçin Ne Demek?

Elon Musk, Twitter adını “Lorde Edge” olarak değiştirdi ve bazı kullanıcılar bunu Dogecoin (DOGE)’e bir selam olarak görüyor. Bu konudaki spekülasyonların ayrıntısını Kriptokoin.com’da inceliyoruz.

Dogecoin ve Musk spekülasyonları

Elon Musk, Twitter adını “Lorde Edge” olarak değiştirdi. Geçişi ne zaman yaptığı belli değil, ancak bazı kullanıcıların tweetleri Musk’ın Pazar akşamı değiştirdiğini gösteriyor. Tesla CEO’sunun biyografisine daha yakından bakmak, yeni şeyleri de ortaya çıkarabilir. Elon Musk’ın Tesla hisselerinin bir kısmını satıp satmama konusunda yaptığı anketinin yol açtığı çılgın bir hafta sonunun ardından, bir başka olay gerçekleşti. Milyarder, Twitter adını “Lorde Edge” olarak değiştirdi ve bunun nedeni konusunda yeni bir spekülasyona yol açtı. Dogecoin’in yaratıcısı Billy Markus, Pazar gecesi Musk’ın yeni kullanıcı adının “yaşlı doge” (elder doge) için bir anagram olduğunu söyledi. Dogecoin Pazartesi günü erken saatlerde yükseldi ve şu anda %4.8 artışla 0.2792354 dolar seviyesinde işlem görüyor. Yine Pazartesi günü, EDGELON adlı bir meme coin %200’den fazla yükseldi.

Musk ayrıca, bu yıl 8 Mayıs’ta bir Saturday Night Live programı öncesi bir tweet’te kendisine “Dogefather” adını verdi. Bununla birlikte, bazı Twitter kullanıcıları, Merriam Webster’a göre, Musk’ın yeni adının, dikkat için susamış bir kişi veya davranışlarında “cesur veya alışılmadık bir şekilde” davranış sergileyen biri anlamına gelebileceğini söyledi. Değişiklikler, Musk’ın 62 milyon takipçisine Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmayacağını sorduğu Cumartesi günü yaptığı Twitter anketiyle aynı zamana denk geldi ve gerçekleşmemiş kazançların genellikle halk tarafından vergiden kaçınma aracı olarak görüldüğü yönündeki eleştirilere işaret etti. 24 saat sonra ankette 3.5 milyon kişi oy kullandı. Yüzde 57,9’u hisselerin satılmasından yanayken, yüzde 42.1’i hayır oyu kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu