BankacılıkKrediler

Esnaf ve Sanatkarlara Borçlarını Yapılandırma Fırsatı 2021

Esnafa Müjdeli Haber!

Esnaf ve Sanatkarlara Borçlarını Yapılandırma Fırsatı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortakları olan esnaf ve sanatkârların vade farkından muaf tutulduğunu ve anaparalarına 18 ay taksit imkanı verildiğini sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Esnaf ve Sanatkarlara yardımcı olmak amacı ile bu yeni kolaylığın hayata geçirildiğini bildirdi.

Esnaf ve Sanatkarlara Borçlarını Yapılandırma Fırsatı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (TESKOMB) ortağı esnaf ve sanatkârlara 18 ay ertelemeli yeni bir borç yapılandırması teklif edildiğini söyledi. Gecikme faizi uygulanmadan ana para üzerinden taksitlendirme gerçekleştirilecek.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ’ın Açıklamaları

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile, herkesin salgınla mücadele ettiği bu zor günlerde, daha önce borcunu yapılandırmış ancak ödeyememiş veya yapılandırmadan hiç faydalanamayan esnaf ve sanatkarlar için destek olmak amacı ile yeni bir kolaylığın hayata geçirildiğini bildirdi.

Ruhsar Pekcan sosyal medya üzerinden yaptığı bu paylaşımı ile ‘ ’Zorluklar ile mücadele ettiğimiz bu pandemi günlerinde, önceden borçlarını yapılandırmayan ve borcu yapılandırılmış ancak ödenmemiş esnaf ve sanatkarlarımıza yardımcı olmak amacıyla yeni bir kolaylık hayata geçirilmektedir. Halk Bankası ve TESKOMB kefaleti kaynaklarından kullanılmış olan kredilerde TESKOBM gecikme faizlerini almayacak ve yalnızca anapara borcunu 18 aya kadar taksitle ödeme imkanı sunulacaktır. Bu yeni borç yapılandırması 18 Mart 2021 tarihinde başlatılmıştır. ’ ’ İfadelerini kullanarak yeni taksit yapılandırmasını açıkladı.

Esnaf ve Sanatkarlara Borçlarını Yapılandırma Fırsatı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, daha önce borçlarını yapılandıran ve taksitleri halen devam etmekte olan esnaf ve sanatkarların ödemelerinden kalan taksitleri faiz uygulanmadan 6 ay süre ile ertelendiğini de açıkladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamasının sonunda emeği geçen herkese teşekkür edip esnaf ve sanatkarlara hayırlı olmasını dileyerek açıklamasını sonlandırdı.

Esnaf ve sanatkarlar bu yeni yapılandırma sayesinde borçlarını pandemi döneminde daha büyük rahatlık ile ödeyebilecekler. 18 aya kadar taksit imkanı sunan ve ayrıca önceden yapılandırılmış borçların faizlerinde 6 ay olacak şekilde uygulanacak olan erteleme sayesinde borçlu olan esnaf ve sanatkar vatandaşlara kolaylık sağlanmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu