Kripto Paralar

Ethereum 4 Bin Doları Kırdı! Bitcoin Kâhini: Sırada Bu Düzey Var

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum (ETH) 4.000 dolarlık direnç seviyesini aştı. Bitcoin kahini ve 40 yıllık trade ustası Peter Brandt, ETH’nin bir fincan ve kulp formasyonu oluşturduğuna inanıyor. Eğer traderın bahsettiği formasyon doğrulanırsa, fiyatlar yakında 9.000 doların üzerine çıkabilir. Kripto analisti Ali Martinez’e göre, Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediğine göre, Ethereum’un ona yetişmek istiyor. Analist, akıllı sözleşmeler devinin, %134’e varan bir artışa yol açabilecek önemli bir direnç seviyesini kırdığını söylüyor.

Ethereum (ETH) 4.000 dolar direncini kırdı, sonraki hedef ne?

Ethereum, yaklaşık iki aydır ilk kez 4.000 doların üzerine çıktı. Ayın başından bu yana, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, piyasa değerinde 1.000 puanın üzerinde bir yükselişle fiyat hareketinden oldukça keyif aldı. Analist Ali Martinez, Ethereum (ETH)’nin, 4.000 dolarlık direnç seviyesini kesin olarak kırdığı düşünülecek olursa, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için çok az muhalefetle karşı karşıya göründüğünü belirtiyor.

Trader Peter Brandt, Mayıs ortasından bu yana Ethereum’un fiyat hareketinin günlük grafiğinde, bir fincan kulp formasyonun oluştuğuna inanıyor. Ali Martinez, bu tür bir teknik modelin, bir yükseliş trendini genişleten bir yükseliş sinyali olarak kabul edildiğini ve uzun vadeli fırsatları tespit etmek için kullanıldığını hatırlatıyor ve Ether’in şimdi 9.000 dolar seviyesini aşabilecek %134’lük bir boğa koşusuna hazır olduğunu tahmin ediyor. Analist modeli şu şekilde açıklıyor:

Böyle bir yükseliş hedefi, kupanın dibi ile modelin kırılma seviyesi arasındaki mesafenin ölçülmesi ve bu mesafenin kırılmadan yukarı doğru uzatılmasıyla belirlenir.

Kaynak: TradingView

ETH 4.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamazsa?

Analist, yükseliş görünümünün geçerli olması için Ethereum’un 4.000 doların üzerinde tutması gerektiğini belirtiyor ve mevcut fiyat seviyesindeki herhangi bir zayıflık belirtisinin, yatırımcıları önemli kayıplardan kaçınmak için satış yapmaya teşvik edebileceğini söylüyor. Analist Ali Martinez, bu durumun yaşanması halinde şu seviyelere dikkat çekiyor:

İşlem geçmişine dayanarak, aşağı yönlü baskıdaki bir artış, yükseliş trendi devam etmeden önce Ethereum (ETH)’yi 3.400 dolara, hatta 3.200 dolara itebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu