Kripto Paralar

Ethereum Balinaları, Paraları SHIB’ten Bu 3 Altcoin’e Kaydırıyor!

Shiba Inu, Ethereum balinaları veya ağdaki en büyük 1000 adres arasında ERC-20’nin kralı olarak yerini geri alıyor. Bir süre öncesine kadar büyük cüzdanlar daha “geleneksel” kripto para birimlerine yönelmişti. Şimdi, Whale Stats tekrar kral koltuğuna oturan Shiba’yı kutluyor.

Ethereum balinaları BEST, OKB ve CRO tokenlarına yöneldi

Shiba Inu %50’lik güçlü bir piyasa düzeltmesinin ardından, sermayesinin ve yatırımcı ilgisinin büyük bir kısmını BEST, OKB ve CRO tokenlarına kaybetmişti. SHIB’den daha büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandıkları diğer tokenlara kaydırmaya karar veren Ethereum balinaları, toplamları %17 olmak üzere yeni kripto para birimlerine yöneldi. Aşağıdaki Whale Stats tablosundan son duruma göz atabilirsiniz.

Ancak kripto para piyasasındaki küresel satıştan sonra, balinalar pozisyonlarını daha “geleneksel” tokenlere kaydırdı ve bu tokenler şu anda %17,4 dominans ile ERC-20 cüzdanları arasında en üstte yer alıyor. Şu anda, balinalar 2,3 milyar dolardan fazla Shib’e sahipler. Tokenın kendisi, çoğunlukla traderlar gibi orta vadeli sahiplerinden oluşan 26 milyar dolarlık bir toplam piyasa değerinde kalıyor. Meme tabanlı para birimi öncesinde, 4 milyar dolarlık bir kapitalizasyonla karşı karşıya kaldı ve 15 Kasım’da düşüş başladıktan sonra düştü.

Dip sırasında SHIB’nin piyasa performansı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Shiba Inu’nun piyasa verileri, SHIB tokenın kısa bir süre için 0,0008 dolardan işlem gördüğü Ekim sonunda 51 milyar doları aştı. On-chain verilere ve piyasa geçmişine göre, balina düzeyindeki adresler zirveye giden yolda önemli miktarda SHIB düşürdü.

Bireysel yatırımcıların SHIB piyasasındaki payı, token zirveden geri çekildikten sonra arttı ve ardından Shib değerinin yarısını kaybedip daha küçük traderlar arasında daha az popüler bir yatırım seçeneği haline geldiğinden yavaş yavaş azaldı. Daha önce yayınlanan araştırmaya göre, SHIB’nin büyüme döngüleri, sosyal popülerlik ile ters bir korelasyona sahip. Topluluk tokenı “unuttuğunda”, çoğu küçük yatırımcının satış baskına neden olmaması nedeniyle değeri artıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu