Kripto Paralar

Ethereum Balinalarının Stokladığı 2 Altcoin Belirli Oldu!

WhaleStats, Ethereum balinalarının elinde en çok tuttuğu altcoin’lere yönelik yeni veriler sundu. Yeni veriler, Shiba Inu’nun (SHIB), ilk 1.000 Ethereum (ETH) balinası arasında tutan en büyük ERC-20 tokeni olduğunu gösteriyor.

Ethereum balinaları, en çok bu altcoin’leri topluyor

WhaleStats tarafından en büyük ETH cüzdanlarında yer alan Ethereum tabanlı token varlıklarına bakarak derlenen verilere göre, SHIB, 2.35 milyar dolarla toplam pazar payının yüzde 21.68’ini temsil ediyor. Balinaların en yüksek miktarda tuttuğu bir sonraki varlık, Crypto.com’un yerel token CRO’su olup, 603.9 milyon dolar ile yüzde 5.54’ü temsil etmekte. Mevcut verilere göre, SHIB şu anda toplam piyasa değeri açısından 26,9 milyar dolar ile on birinci en yüksek sıradaki kripto varlığıdır ve bu, ETH balinalarının dolaşımdaki tüm SHIB’nin yaklaşık yüzde 9’unu elinde tuttuğunu düşündürmektedir.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ateşli SHIB topluluğu, varlığı listelemek için Coinbase ve Robinhood gibi kripto ticaret platformlarını zorluyordu. Onları ikna etmeyi amaçlayan Change.org dilekçesi, yazı yazılırken 530.000’den fazla imza aldı. Coinbase Pro, SHIB’yi Eylül ayı sonlarında listeledi. SHIB’in benimsenmesi bu ay, kripto para piyasası genelinde arttı. Kripto ödeme şirketi Coingate, 11 Kasım’da 500 traderın SHIB ödemelerini kabul edebilmesi için SHIB desteğini açtığını açıkladı. Samsung destekli dijital cüzdan sağlayıcıları ZenGo, 17 Kasım’da platformuna sevilen meme tokenını ekledi. Yazım sırasında Shiba Inu, yüzde 0.5’lik bir düşüş ile 0.00004793 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu