Kripto Paralar

Ethereum Kurucusundan “NFT, Metaverse, Web3, ETH ve DeFi” Yorumları!

Bu hafta kripto para piyasasına kırmızı renk hakimdi. Bununla birlikte, Mark Zuckerberg’in Facebook’u Meta’ya dönüştürmesinin kripto dünyasına yansıması, metaverse coin projelerinin patlaması oldu. Non Fungible Token (NFT)’leri ise bildiğiniz gibi popülerliğini korumaya devam ediyor. Kripto evreninde bu gelişmeler yaşanırken lider altcoin Ethereum kurucu ortağı ve aynı zamanda ConsenSys kurucusu Joe Lubin, vermiş olduğu röportajda kripto para piyasası hakkında değerlendirmeler yaptı. Joe Lubin’in yorumlarını Kriptokoin.com olarak sizler için derledik.

Ethereum kurucusu, kripto piyasasındaki gelişmeleri nasıl değerlendiriyor?

İlk başta Joe Lubin, kripto piyasasındaki kırmızı rengin nedeni olarak, kripto paralardaki volatilitenin, yılın son çeyreğinde oldukça artmasını gösteriyor. Ethereum kurucu ortağı, NFT’lerin spor, eğlence ve sanat da dahil olmak üzere farklı sektörlerdeki yaşadığı patlama ile yıl içinde büyük bir büyüme gösterdiğini belirtiyor. Ayrıca Joe Lubin, NFT’lerdeki patlamanın “muhteşem” olduğunu düşünüyor.

ConsenSys kurucusu, DeFi sektörü hakkında ise, DeFi projelerinin sektör genelinde büyük bir etkiye sahip olmaya başladığını ve kripto dünyasında büyük bir gelişme olduğunu vurguluyor. Metaverse ve Web3 gibi kripto ve teknoloji sektörlerinin son zamanlarda popüler hale gelmesini de değerlendiren Joe Lubin, Facebook ve Microsoft gibi dev şirketlerin metaverse ile ilgilenmeye başlamasından sonra, birçok firmanın da bu alana yöneldiğini ifade ediyor. Joe Lubin, kurucusu olduğu ConsenSys’nin de Blockchain tarafından desteklenen tüketici odaklı bir Metaverse oluşturma planının olduğunu belirtiyor. Ethereum kurucu ortağı, planlanan Metaverse’in merkeziyetsiz uygulama protokolleri (dApp) gibi işlev göreceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu