Kripto Paralar

Ethereum ve Bitcoin’in Göreceği Tepe Fiyatları Açıklandı!

Bitcoin (BTC), son halving ardından yedi kat değerlenmiş olabilir, ancak tarihsel veriler bu kazancın %300 ve daha fazlasını ekleyebileceğini söylüyor. Basit bir karşılaştırmaya göre, hem BTC hem de Ethereum fiyat hareketinin büyümesi için ne kadar yer kaldığını hesaplayabiliyoruz. Kriptokoin.com olarak analizleri derledik, işte ayrıntılar…

Bitcoin ve Ethereum halving döngüsü analizleri

On-chain analitik firması Ecoinometrics tarafından bu ay takip edildiği üzere , BTC/USD sadece tarihsel emsalleri takip ederek tahminleri gölgede bırakma potansiyeline sahip. Bitcoin şu anda Mayıs 2020’deki halving’den bu yana fiyatının 7,3 katı fazlasıyla işlem görüyor. Bununla birlikte, son halving döngüsü geçiciyse, uzmanlara göre fiyat hareketi 30 kat daha yükselene kadar durmayabilir. Veriler, Bitcoin’in başlangıcından bu yana aynı davranışı sergilediği kabaca dört yıllık halving döngüleriyle ilgilidir. Mevcut döngü, bazı trader’lerin sabırsızlığına rağmen, önceki ikisiyle yakından bağlantılı. Örneğin 2017 yılını inceleyebiliriz…

Analist William Suberg’e göre 2017’yi baz alırsak, bir sonraki BTC fiyat zirvesi 253.800 dolar olabilir ve o zaman bile, Bitcoin hala önceden tanımlanmış parametreler dahilinde hareket ediyor. Ecoinometrics verileri ayrıca, Ethereum (ETH) ve Bitcoin’in halving döngüsünün aşamasına göre performansına ilişkin verileri de içeriyor. En büyük altcoin, Bitcoin’e göre çok daha büyük karşılaştırmalı kazançlar gördü, halving fiyatının 120 katı, 2018’deki son döngünün zirvesini işaret etti.

Bu nedenle, tekrarlanan bir performans, ETH/USD çiftinin 22.300 dolardan işlem görmesi anlamına geliyor. Analiste göre olasılık yine de alanlarının ötesinde değil. Sonraki ayı piyasasının getirebilecekleri açısından, Bitcoin’in 2017 sonrası düzeltmesini kopyalamak için 42.000 dolar civarında dibe vurması gerekecek. ETH’nin fiyatı ise 1.347 dolara düşecek.

1 BTC = 1 BTC

Bu kadar yüksek rakamları anlamak zorsa, popüler veri analisti Willy Woo’nun şu anda inandıklarının yanında sönük kalıyorlar. Woo, bu hafta bir tweet’te, Bitcoin halving döngüsünün belirli bir şekilde benzersiz olacağını yineledi:

BTC değerini ölçmek için herhangi bir şey kullanmak anlamsız olacağından, dolar yerine BTC ile fiyatlandırılacak. Bu döngünün zirvesi için tahminim nedir? Bunun bizi doygunluğa götüren son döngü olduğunu düşündüğüm için kazanırsa dolar değeri bulamayız çünkü işler BTC ile değerlenir.

Woo şöyle devam ediyor:

Böylece döngü zirvesini seçmek kolaydır. 1 BTC = 1 BTC olacak

Son olarak Woo’nun ayrı bir gönderisi, Bitcoin’in doları M2 arzına kıyasla piyasa değeri ile ne kadar yaklaştığını kaydetti. Önümüzdeki beş yıldaki durum, mevcut döngünün geri kalanı ve bir sonrakinin başlangıcı “çok ilginç” olacak yorumunu yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu