BankacılıkKrediler

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları bazı durumlarda nakite sıkışabiliyor ve para ihtiyacı olabiliyor.Bu durumda herkes gibi akıllarına ilk gelen bankadan kredi çekmek olabiliyor.Ancak bir maaş almadıkları için kredi alamam korkusu yaşıyorlar.Halbuki birçok banka ev hanımlarına kredi veriyor ve kolay ödeme koşulları sağlıyor.

Uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısı bir hayli fazla.Şüphesiz ki ev hanımları birçok erkekten daha iyi maddi yönetim yapıyor.Bu yüzden bankalar borcu olmayan ev hanımlarına kredi vermeyi kolaylaştırmış durumda.Bu makalemizde gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi veren bankaları ve nasıl alabileceklerini anlatacağız.

Ev Hanımları Kredi Alabilirmi ?

Ev hanımları tabii ki kredi alabilir ancak bu her ev hanımının kesin kredi alabileceği anlamına gelmiyor.Düzenli maaş alan birçok çalışan bile kredi almakta zorlanırken ev hanımlarına kredi verirken bankalar bazı şartlar arıyor.

Bu şartlardan biri üzerinde herhangi bir borcu olmaması ve daha önce kredi çektiyse düzenli ödemiş olması.Ayrıca üzerine faturalı bir hat veya elektrik faturası vs var ise bunları düzenli ödemiş olması kredi almasını kolaylaştırır.Eğer herhangi bir olumsuzluk yok ise evet ev hanımları da kredi alabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ülkemizin önde gelen bankaları ev hanımlarının nakit ihtiyacını sağlayabilmek için birçok kampanya düzenlemekte.Daha uygun şartlar altında kredi vererek ev hanımlarını zor şartlar altında bırakmadan kolayca ödeme yapabilmesini isteyen banka düşük faizler ve uzun vadeler sunmakta.

Denizbank ve Ziraat bankası ev hanımlarına kredi kampanyası altında aktif krediler sunmakta.Bir gelir belgeniz olmasa da belirli bir limit dahilinde banka size uygun kredi teklifleri sunabilir.Bu kredi miktarlarını öğrenmek için hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Aşağıdaki alanda 2019 yılı itibari ile güncellenmiş olan gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi veren bankaları bulabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Şuan aktif olarak gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar aşağıdaki tabloda listelenmiştir.Herhangi bir başvuru ücreti istemeyen bankalar tek şart olarak olumsuz sicil olmamasını istemektedir.Yani bankalar ile kötü bir geçmişiniz olmamalı.

Bazı bankalar sizden sağlık sigortası sahibi olmanızı isteyebilir.Eğer evli iseniz eşinizin sigortasından faydalandığınız için sigortalı olursunuz.Böylece kredi için gerekli şartları tamamlamış olursunuz.Gelir belgeniz olmadığı için banka sizden muhtemelen bir kefil isteyecektir.Bu kefil ailenizden veya akrabalarınızdan yada arkadaşlarınızdan biri olabilir.Böylece kredi alma ihtimalinizi arttıracaksınız.

BANKA   KEFİL İSTİYOR MU   BAŞVURU ÜCRETİ Finansbank  İstemiyor, SGK Gerekli ÜCRETSİZ Denizbank  İstemiyor, SGK Gerekli ÜCRETSİZ TEB BANKASI  İstemiyor, SGK Gerekli ÜCRETSİZ Enpara  İstemiyor, SGK Gerekli ÜCRETSİZ Garanti Bankası  İstiyor, SGK Gerekli ÜCRETSİZ

 

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Yukarıdaki tabloda bulunan bankalardan birinde kredi başvurusu yapmak isterseniz yanınızda bazı evraklar götürmeniz gerekir.Bu belgeler basit belgelerdir.Eğer üzerinize bir fatura var ise bunu yanınızda götürmenizde fayda olur. Genellikle istenen belgeler aşağıdaki gibidir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi Eğer bir geliriniz var ise bunu kanıtlayan gelir belgesi Üzerinizde bir mal varlığı var ise tapusu Eğitim düzeyinizi belgeleyen diploma fotokopisi

Bu belgeleri yukarıdaki gibi listeleyip bankaya ileterek kredi başvuru sürecini başlatabilirsiniz.Ev hanımlarına kredi veren bankaları ve nasıl kredi alabileceğinize dair çeşitli bilgileri bu makalede sizlerle paylaştık. Umarım anlaşılır bir makale olmuştur , aklınıza takılan soruları bize yorum ile iletebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu