Kripto Paralar

Farklı Gelişme: LoL Dünya Finali, Bu Altcoin’i Uçurdu!

Çinli takım EDward Gaming (EDG), League of Legends Dünya Şampiyonası 2021’de Summoner’s Cup’ı (Sihirdar Kupası) aldı ve organizasyonun Worlds’deki ilk galibiyeti için rakipleri DWG KIA’yı geride bıraktı. EDG beş oyun serisini 3’e 2 kazandı. İlginç bir şekilde bu maç, bir altcoin projesinin de yükselişini tetikledi. Kriptokoin.com olarak bu ilginç olayı sizlerle paylaşıyoruz…

LoL finali ile bu altcoin etkilendi

Güney Koreli ekip olan DAMWON Gaming’i 3-2 yenen Çin takımı Edward Gaming (EDG), bu zaferiyle bir altcoin’in yükselmesine sebep oldu. Takım adlarının kısaltması olan EDG ile aynı kısaltmayı taşıyan Edgeware’in EDG tokenı yüzde 50’nin üzerinde yükseliş yaşadı. Hatta ekip de Twitter üzerinden Edward Gaming’i yükselişleri sebebiyle kutladı. Maç, Çin dışında 4 milyondan fazla izleyici çekti ve bu rakamlar açıklandıktan sonra milyonlarca kişinin daha geldiği düşünülüyor.

ABD merkezli Commonwealth Labs tarafından 17 Şubat 2020 tarihinde yapılan Mainnet lansmanı sonrası Edgeware, Polkadot Network’te ilk olarak belirlenen bir akıllı sözleşme platformu olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para biriimi, bu ilginç gelişme sonrası 0.01 dolar seviyelerinden 0.03 dolara kadar yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu