Kripto Paralar

FED Üyesinden Bomba Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Sıfır!

FED Üyesi Christopher Waller’a göre, kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu değersiz. Hatta Christopher Waller, çoğu kripto paranın sıfır değerinde olduğuna inanıyor. FED Üyesi, Bitcoin (BTC)’i ise dijital altın olarak adlandırıyor.

FED Üyesi: Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu değersiz

FED Üyesi Christopher Waller, Cuma günü New York’taki Finansal İstikrar Merkezi’nde var olan 6.000 kripto paranın çoğunun “temelde sıfır” değerinde olduğunu söyledi. Christopher Waller konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İstediğin kadar basabilirsin ve eğer kimse bir başkasının alacağına inanmazsa, fiyatı sıfır olacaktır.     

Christopher Waller, herkesin yeni paralar çıkarabileceği için kriptonun durdurulamaz olduğuna ikna olurken, çoğunun sıfır değeri olduğu için finansal sistem için bir tehdit oluşturmadığına inanıyor.

Christopher Waller: Benim için Bitcoin temelde elektronik altındır!

Christopher Waller’a göre, alınmayı ve etrafta dolaşmayı başaran bu kripto para birimleri elektronik altın gibi oluyor.  FED üyesi, en büyük kripto para biriminin herhangi bir temel içsel değere sahip olduğuna inanmasa da Bitcoin’i sarı metalin dijital bir versiyonu olarak gördüğünü söyledi. Christopher Waller konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Benim için Bitcoin temelde elektronik altındır. İnsanların satın aldığı bir varlık. Yükselmesini umuyorlar, düşeceğini umuyorlar… Temel bir içsel değeri yok, ama sorun değil.

Christopher Waller, en iyi kripto para birimini beyzbol kartları, sanat ve Beanie Babies ile karşılaştırmaya devam etti. Christopher Waller konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Her türlü şey var. Tüm bu kripto varlıkları bu noktada gerçekten kopyalanıyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Mart ayında Fed Başkanı Jerome Powell ise Bitcoin’in altının yerine geçebileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu