Kripto Paralar

Fevkalade Çıkar: İşte SHIB, DOGE ve SOL’da 1.000 Doların Şimdiki Değeri!

Kripto para piyasası, bazen bir trader’in lehine, bazen de ona karşı oynayabilen yüksek dalgalarıyla ünlüdür. Ancak geçtiğimiz yıl, Shiba gibi küçük altcoin’ler ve Solana gibi umut verici projeler için muazzam derecede yüksek yatırım getirileri görüldü. İşte SHIB, DOGE ve SOL’e ayrılan 1.000 doların şimdiki değeri…

Shiba Inu (SHIB): 756 milyon dolar

Shiba, 29 Ekim’de ulaştığı zirvede %1.000 fiyat artışı nedeniyle Ekim ayında yılın gözde kripto para birimiydi. Watcher Guru verilerine göre, “köpek temalı kripto para birimine” yatırılan 1.000 dolar, şu anda akıllara durgunluk veren 756 milyon dolara denk geliyor. CoinGecko verilerine göre de SHIB’nin bir yıl önceki fiyatı 0,000000000072 dolar civarında olduğu için, 1 dolarlık bir yatırımın bile yaklaşık bir milyon dolar getiri sağladığını görebiliriz. Ancak, gerçekçi olmak gerekirse, geçen yılın Ekim ayından bu yana gerçekten SHIB holder’i birkaç kişi var.

Dogecoin (DOGE): 92.000 dolar

Shiba’nın ilham kaynağı ve onun en büyük rakibi, Aralık 2013’ten beri piyasada ve farklı sonuçlarla sayısız boğa ve ayı döngüsü yaşayan bir kripto para birimi endüstrisi klasiği. Verilere göre birisi bir yıl önce Dogecoin’e (DOGE) yalnızca 1.000 dolar yatırmış olsaydı, şimdi 92.000 dolardan fazla değere sahip olacaktı ki bu SHIB’nin performansına bile yakın olmasa da hisse senedi alım satım getirilerine kıyasla oldukça etkileyici.

Solana (SOL): 130.000 dolar

Meme coin’ler genellikle yalnızca topluluk ve sosyal duyarlılık tarafından yönlendirilir, ancak Solana örneğinde, teknoloji, kullanım durumları ve uygun temel büyüme, yıllık %13.600 yatırım getirisinin temel nedenleridir. Sadece bir yıl önce Solana’ya yatırılan toplam 1.000 dolar, şimdi yaklaşık 130.000 dolar değerinde ve 7 Kasım’da ulaşılan SOL ATH’sinde daha da fazlaydı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, milyarderlerin altcoin seçimlerine dair bir diğer ilginç makaleye buradan göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu