Kripto Paralar

Fiyat Fırladı: Türk Bitcoin Borsası Yeni Bir Altcoin Listeliyor!

Türk Bitcoin ve kripto para borsası Paribu, yeni bir altcoin listeliyor. Borsa Ankr’yi (ANKR) platformuna ekliyor. Listeleme duyurusuyla ANKR fiyatı sert yükseldi. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Türk Bitcoin platformu Paribu, yeni bir altcoin listeliyor

Türk Bitcoin ve kripto para platformu Paribu, Ankr’yi (ANKR) platformuna ekliyor. Paribu bugün, resmi Twitter hesabı aracılığıyla konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

Paribu’da ANKR/TL paritesi açıldı. Paribu hesabınızda Ankr alış satış işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Listeleme duyurusuyla ANKR fiyatı, 0.088 dolar seviyesinden 0.11 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu rakamlar altcoin fiyatında yüzde 38’lik bir artış yaşandığını gösteriyor.

Kripto para projesi Ankr (ANKR) nedir?

ANKR, Blockchain üzerindeki node’leri ekonomik şekilde barındırma hizmeti vermek amacıyla kurulmuş bir protokoldür. Ağın token’ı ANKR’dır. ANKR protokolü, Amazon web hizmetlerinde mühendis olan Chandler Song ve Morgan Stanley’de yatırım bankacısı olan Ryan Fang ortaklığında 2017 yılında kuruldu. ANKR, Blockchain  altyapısıyla çalışır. On-chain ve off-chain verileri birbirine bağlayan ‘Native Oracle System’i kullanır.

ANKR, Blockchain  üzerinde bulunan node’ların uygun fiyatlı ve kolay şekilde barındırılmasını sağlayan bulut hizmeti sunar. Kurumsal yatırımcılar ve ağ geliştiricileri açısından büyük kolaylık sağlar. İşlem yapmayan cihaz ve bilişim gücünden fayda sağlayacak bir sisteme sahip olması, ANKR’ı diğer barındırma hizmetlerinden ayıran en büyük özelliğidir. ANKR, madencilik yapılan bir token değildir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu