Kripto Paralar

Fundstrat Analisti: BTC Kârları Altcoin’lere Akacak! Bu Coin Yıldız Olacak

Bitcoin, ilk BTC bağlantılı borsa yatırım fonunun (ETF) New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamasından sadece bir gün sonra Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), ilk işlem gününde yeni vadeli işlemlere bağlı ürüne 550 milyon dolardan fazla para aktığını gördü. Şimdi, Fundstrat Global Advisors’taki bir analist, coşkunun, piyasa değeri olan Ethereum ile ikinci en büyük kripto para birimini kendi önceki rekorunu çok geride bırakmaya iteceğini söylüyor…

Sean Farrell: Bitcoin (BTC)’in karları ETH’ye yönelebilir

Fundstrat’ın Dijital Varlık Stratejisi Başkanı Sean Farrell, Ethereum’un (ETH) yalnızca Mayıs ayında belirlenen ATH seviyesi olan yaklaşık 4.200 doları geçmesini değil, potansiyel olarak 10.000 dolara kadar çıkmasını beklediğini söyledi. Yeni araştırma notunun vurguladığı gibi, Bitcoin’deki büyük boyutlu hareketler, Ethereum’daki aşağıdaki zirvelerden önce gelme eğilimindedir. 

Farrell şunları söylüyor:

Bitcoin için önceki boğa piyasası döngülerinde gördüğümüz şey, Bitcoin’in genel olarak ralliye öncülük etmesi, sermayenin dönmesi, yatırımcıların kazançlarını alıp altcoin’lere dönüşmesi, en baskın ağır işlem gören altcoin Ethereum. Açıkçası, Bitcoin’in manşetlerde aslan payını alması nedeniyle, birçok insanın yıl sonuna kadar Ethereum’u gözden kaçırdığını düşünüyoruz.

Magnetic Genel Müdürü Megan Kaspar’dan ETH için 10.000 dolarlık fiyat çağrısı

Hem Kaspar hem de Farrell, yükseliş fiyat hedefleri için aynı temel katalizöre işaret ediyor – Ethereum, ağında beliren deflasyonist değişiklikler planladı.

Farrell, beklentisinin nedenleri için şunları söyledi:

Ethereum ağındaki son yazılım güncellemelerinin farkında olan ortalama yatırımcıyla tanışmıyorsunuz. Son zamanlarda ağı, işlem ücretlerinin gerçekten yakıldığı ve dezenflasyon etkisine neden olan EIP 1559 adı verilen şeyle güncellediler. Ve son NFT çılgınlığında gördüğümüz şey, NFT’lerinde bütününde olandır. Ethereum ağında basılan (minting) ve ticareti yapılan, aslında Ethereum’un arz yakma miktarında hızlı bir artışa yol açtı.

Kaspar o zamandan beri aynı nedenle 10.000 dolarlık fiyat hedefini yineledi. Bir sonraki kalan ağ değişikliğinin, potansiyel olarak 2022’nin ilk çeyreği civarında yürürlüğe girdiğinde, kabaca üç Bitcoin “halving” ile aynı etkiyi yaratacağını tahmin ediyor. “Halving”, madencilere ödenen Bitcoin blok ödülünün, Bitcoin kodunun belirttiği gibi her dört yılda bir kabaca yarıya indirilmesi olarak tanımlanır. Ayrıca, en son 2020 baharında yaptığı gibi, tarihsel olarak BTC fiyat hareketleri için boğa döngüsünü başlattı.

Ethereum fiyat analizleri

Farrell’in son araştırma notunun vurguladığı gibi, 4000 doların üzerine çıkan Ethereum, bu seviyelerle karşılaşabilir:

4.410 dolarda fazla dirençle karşılaşmamalı, ancak muhtemelen bunu aşmalı ve 5.826 dolara kadar ek teknik tahminlerle 4.951 dolar yakınlarındaki hedeflere yükselmelidir.

Farrell ve Fundstrat’taki ekibi, yıl sonuna 100.000 dolar BTC tahminlerini koruyor

Bitcoin’in son rallisinin ETH‘nin momentumunu beslemeye devam edip etmeyeceği henüz belli değil. ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si Salı günü işlem görmeye başladıktan sonra Ethereum Çarşamba günü %9 artışla 4.100 dolara yükseldi. 

Farrell ve Fundstrat’taki ekibi, daha önceki 100.000 dolarlık yıl sonu Bitcoin fiyat hedefini de korudu. Ve yeni Bitcoin ETF’ye tarihi girişler devam ederse, 168.000 dolara kadar potansiyel bir hareket öngördü..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu