BankacılıkKredi Kartları

Garanti BBVA Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Garanti bankası sanal kart oluşturma adımlarını takip ederek sizde kolayca sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.Sanal kart internetten ödeme yaparken güvenli alışveriş yapabilmemizi sağlayan oldukça önemli bir ödeme aracıdır.Kredi kartı gibi özelliklere sahip olan bu kartlarda harcama limitini sadece biz belirleyebildiğimiz için bilgimiz dışında harcamalar yapabilmesinin de önüne geçmiş oluyoruz.Son zamanlarda artan kart dolandırcılığı gibi vakalardan korunmak istiyorsanız …

Garanti bankası sanal kart oluşturma adımlarını takip ederek sizde kolayca sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.Sanal kart internetten ödeme yaparken güvenli alışveriş yapabilmemizi sağlayan oldukça önemli bir ödeme aracıdır.Kredi kartı gibi özelliklere sahip olan bu kartlarda harcama limitini sadece biz belirleyebildiğimiz için bilgimiz dışında harcamalar yapabilmesinin de önüne geçmiş oluyoruz.Son zamanlarda artan kart dolandırcılığı gibi vakalardan korunmak istiyorsanız sanal kart kullanmak sizin içinde uygun bir ödeme aracı olacaktır.

Garanti sanal kart oluşturma ise oldukça kolay.Bankanın müşterileri sadece birkaç adımda hemen kartını oluşturabilirler.Sizler için hazırladığımız bu makale ile Garanti Bankası müşterileri nasıl sanal kart oluşturabilir hemen öğrenebilir.Eğer henüz Garanti BBVA müşterisi değilseniz ve yeni müşteri olmak istiyorsanız Garanti bankası hesap açma başlığına tıklayarak nasıl yeni müşteri olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Garanti BBVA Sanal Kart Nedir?

Garanti bankası müşterilerine özel olarak hazırlanmış olan Garanti BBVA sanal kart ürünleri sizlerin güvenliğiniz için tasarlanmış tamamen ücretsiz kartlardır.Dilerseniz hesabınızdan para yükleyere kullanabileceğiniz gibi kredi kartlarınızı da bağlayarak kart limiti belirleyebilirsiniz.Yani kredi kartınızın limiti 5.000 lira ise sanal kartınızıza bağlayarak o sanal kartın limitini 50 lira belirleyebilir ve internetten yapacağınız alışverişlerinizde bu limitin üstünde harcama yapılabilmesini engelleyebilirsiniz.Garanti müşterileri dilediği zaman sanal kartlarını iptal edebilir.

Sadece internetten alışveriş yapabileceğiniz sanal kartlar fiziksel kartlar olmadığı için market gibi yerlerde alışveriş yapmanız mümkün değildir.Ancak web sayfalarında ve e-ticaret sitelerinde kolayca alışveriş yapabilirsiniz.Garanti sanal kart nedir öğrendiğimize göre bu kartı nasıl oluşturabileceğimizi öğrenebiliriz.Aşağıdaki adımları kullanarak Garanti sanal kart oluşturma isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma

Sanal kartı oluşturabilmek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem vardır.Bu iki yöntemide kullanabilmek için online bankacılık bilgilerinizi biliyor olmanız gerekmektedir.Eğer internet şubesine giriş yaparken kullanabileceğiniz bilgileri biliyorsanız sanal kartınızı hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.Bunun için dilerseniz Garanti mobil uygulamasını indirebilir veya garanti.com.tr  adresinden bankanın web sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.Sayfa açıldıktan sonra sanal kart oluşturmak için ilk olarak Garanti BBVA internet şubesine giriş butonuna tıklayarak online bankacılık bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Garanti BBVA hesabınıza giriş yaptıktan sonra sanal kart oluşturabilmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulamız gerekmektedir.

İnternet şubesine giriş yapınız. Menüden “Kart Başvuru” seçeneğine tıklayınız. Sonraki adımda “Garanti BBVA Sanal Kart Başvuru” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda kartınızın bağlı olduğu hesabı veya kredi kartınızı seçiniz. Bir sonraki ekranda kartınıza bir isim verdikten sonra oluştur butonuna tıklayınız.

Garanti sanal kart oluşturma işleminiz başarıyla gerçekleşmiştir yazısını gördüğünde sanal kartınız oluşturulmuş demektir.Kartlarım menüsünde sanal kartınızın bilgilerini görebilirsiniz.İnternet alışverişlerinizde kullanabilmeniz için öncelikle kartınıza bir limit belirlemeniz gerekmektedir.Bu limiti belirledikten sonra eğer hesabınıza bağlı ise hesabınızdan kartınıza bakiye aktarak internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Bilmelisiniz ki sanal kart ile yapacağınız işlemlerde taksitli alışveriş yapmanız mümkün değildir.Birçok banka henüz sanal kartlara taksit özelliğini getirmiş olmasa da artan talep nedeniyle yakında gelecek özelliklerden biri olacağı kesin olarak gözüküyor.

Garanti Bankası Sanal Kart Silme

Sanal kart sahibi olan müşteriler bazı durumlarda kartlarını silmek yada işlemlere kapatmak isteyebilirler.Bu gibi durumlarda sanal kart silme işlemini yapabilmek için dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak kart kapatma talebinde bulunabilirsiniz.Ayrıca bu işlemi tüm şubelerden de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti bankası sanal kart kapatma yada silme işlemi için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz.Menüden kartlarım sayfasına giderek iptal etmek istediğiniz sanal kartınızı seçin ve kart detaylarında göreceğiniz kartı işlemlere kapat butonuna basınız.Tüm yapmanız gerekenler bu kadar ve bu adımları uygulayarak Garanti BBVA sanal kartınızı iptal edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu