Kripto Paralar

Hafta Sonu Yıldızları: Bu 5 Altcoin Zıpladı!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) gibi büyük kripto para birimleri son 24 saatte büyük bir değişim yaşamazken 5 altcoin ivme kazandı. En çok yükselenlerin arasında geçtiğimiz günlerdeki büyük düşüşünün ardından geri gelen Shiba Inu (SHIB) bulunuyor. İşte detaylar…

En çok yükselen altcoin, Shiba Inu (SHIB) oldu!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere popüler meme coin SHIB, geçtiğimiz günlerde büyük bir satış dalgasına maruz kalıp sert düşüşler kaydetmişti. Ancak yazım sırasında toparlanmış gibi görünüyor, son 24 saatte yüzde 22.4 oranında yükseldi. Peki, yükselişine ne sebep oldu? En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, SHIB işlemlerinin artık New York’taki kullanıcılara da açıldığının haberini verdi. New York’takiler, artık SHIB alıp satabilecek ve saklayabilecek.

En çok yükselen ikinci altcoin, Loopring (LRC) oldu. Loopring, son zamanlarda platformdaki kilitli miktarda (TVL) yüzde 10’un üzerinde yükseliş yaşayarak kullanıcıların radarına girdi. Merkezi olmayan kripto borsalarının oluşturulması için tasarlanmış olan protokolün Ethereum tabanlı tokenı LRC’nin fiyatı yüzde 18 arttı. Üçüncü olarak, popüler bir borsa olan OKEx’in OKB tokenı yüzde 10.95 yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

MANA ve HNT yükselişlerini sürdürüyor

Dördüncü olarak, metaverse heyecanından ilk nasibini alan coin’lerden biri olan Decentraland (MANA) yüzde 9.83 oranında yükseldi. Decentraland, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan; Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlanıyor. Decentraland dün, Metaverse Festival isimli bir festivali sanal olarak sundu. Bu festival, Kraken aracılığıyla gerçekleştirildi.

Dikkat çeken bir coin’lerden bir diğeri ise Helium (HNT) oldu. HNT yüzde 9.01 oranında yükseliş yaşadı. Helium (HNT), Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan, Blockchain ile çalışan bir ağdır. Helium ana ağı, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmasına ve node ağı üzerinden veri göndermesine olanak tanır. Helium bu yıl, 5G cihazlara olan ilginin artmasıyla, Blockchain endüstrisindeki en büyük şirketlerden bazıları tarafından yönetilen 111 milyon dolarlık bir token satışı gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu