Kripto Paralar

Haftaya Ralliyle Başlayanlar: Bu 6 Altcoin Tahtadan Sıçradı!

Yeni bir haftaya girerken Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) gibi kripto para birimleri hafif toparlanma belirtileri gösteriyor. Bunların yanı sıra piyasa değeri ile ilk 100’de yer alan 6 altcoin de haftayı yeşil tahtadan açtı. İşte detaylar…

Wax (WAXP) en çok yükselen altcoin oldu

Kriptokoin.com hazırladığımız günün en çok yükselenleri listesinin ilk sırasında, son zamanlarda pek duyulmamış bir altcoin olan Wax (WAXP) bulunuyor. WAX, son 24 saatte yüzde 47.87 oranında yükseldi. Bu altcoin, 2017 yılında piyasaya sürülen ve e-ticaret işlemlerini daha hızlı ve basit hale getirmek üzere tasarlanmış Blockchain’in coin’idir. Wax, yakın zamanda non-fungible token (NFT) piyasasında adını duyurmaya başladı ve aktif Blockchain’ler arasında da liderliği aldı.

En çok yükselen ikinci altcoin, Crypto.com borsasının CRO tokenı oldu. Token, yüzde 17 oranında değer kazandı. CRO’nun fiyat hareketi, genellikle borsadaki etkinliklerle alakalı olduğundan platformdaki son gelişimlere bakmakta fayda var. Crypto.com, yakın zamanda Crypto.com DeFi Cüzdanına çeşitli ERC20 ve BEP20 tokenları ekledi. Ayrıca pek çok spor etkinliğine sponsor oldu.

ANKR, TRX, KCS, LTC de değer kazandı

Üçüncü sırada, yüzde 14.57’lik yükseliş ile Ankr (ANKR) yer alıyor. Ankr, yakın zamanda Parachain Launchpad’i piyasaya sürdü, Binance’te ANKR/BUSD çifti ticarete açıldı ve token, StealthEX’te listelendi. Dördüncü olarak ise Tron (TRX) yüzde 12.66’lık bir değer kazandı. Tron kurucusu Justin Sun, bugün Milken Asia Summit’e katıldı ve kripto paralarla ilgili uzmanlığını paylaştı.

Listenin sonuna yaklaşırken, karşımıza yine bir borsa tokenı olan KuCoin Token (KCS) çıkıyor. KCS, son 24 saatte yüzde 7.09 oranında yükseldi. KuCoin, kâr amacı gütmeyen bir Blockchain ortaklığı olan ABGA’nın (Asia Blockchain Gaming Alliance) kurucu üyesi oldu. Ayrıca borsa, platforma aktif olarak pek çok yeni altcoin ekliyor. En çok yükselen son coin ise, Litecoin (LTC) oldu. Litecoin (LTC), Blockchain teknolojisinin benzersiz özelliklerinden yararlanarak hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödemeler sağlamak için tasarlanmış bir kripto para birimidir. LTC, son 24 saatte yüzde 6.66 kadar arttı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu