Finans

Hangi Bankalar Mil Puan Veriyor? – 2022

Hangi bankalar mil puan veriyor? Kredi kartında oldukça yaygın bir sistem olan puan sistemi, kredi sahiplerine belirli kampanyalara katıldıklarında puan vermektedir. Bu kazanılan puan alışverişte para olarak kullanılmaktadır. Mil puanı bazı bankalar farklı amaçlar için de verilebilmektedir. Peki hangi bankalar mil puan veriyor?

Mil puanı uçak bileti olarak da kullanabilmek mümkün. Kullanıcıların çoğu bu yüzden mil puan veren kartlarla alışveriş yapmaktadır. Mil puanlar bankaların sunduğu şartlara göre kazanılır ve belirledikleri yerlerde alışveriş yapılmasına olanak sağlarlar. Banklara daha fazla müşteri bulmak ve bu müşterileri memnun edebilmek için zengin seçenekler sunarlar. Uçak mili veren kredi kartları söz konusu olduğunda işler zorlaşmaktadır. Bu miller sadece belirli hava yolları için geçerlidir ve onlar dışında başka şirketlerde kullanılamamaktadır. Şimdi hangi bankalar mil puan veriyor? Bunları sıralayabiliriz:

Garanti BBVA Miles&Smiles, Vakıfbank MilPlus, Garanti BBVA Shop&Fly, ING Pegasus BolBol, Finansbank Miles&Smiles, İş Bankası Maximiles, Halkbank Paraflykartlar mil puan vermektedir.

Mil Puan Nasıl Kullanılır?

Mil Puan Nasıl Kullanılır?
Mil Puan Nasıl Kullanılır?

Bankalar mil kullanmak için genellikle özel web sitesi açmaktadır. Mil veren kartların mobil bankacılık uygulaması üzerinden kullanılma durumu da bazı bankalar için geçerli olabilmektedir. Kimi bankalar tek bir internet sitesini kullanma hakkı tanıyabiliyorken kimi bankalarda sadece tek bir hava yolu şirketi ile anlaştığı için kullanım alanları sınırlı olabilmektedir. Ayrıca bankalar çağrı merkezi üzerinden de mil puan kazandırmaktadır. Mil puan nasıl kullanılır? Noktasında önce çağrı hizmetini arayıp yardım almakta fayda vardır.

Mil Puan Avantajları Var Mıdır?

Mil Puan Avantajları
Mil Puan Avantajları

Mil puan veren kartların kullanımı elbette vardır ve mil puan avantajları şu şekilde belirtilebilir: Uçak biletini ücretsiz olarak almak, uçak biletinin sadece bir kısmını ödemek. Alan vergisi ödemek, düşük tutarlı harcamalardan puan kazanmak. Mevcut puan limitsiz olursa avans mil kullanabilmek. Uçak biletinin yanında başka hizmetler için de puan harcayabilmek. Yurt dışında daha avantajlı şekilde harcama yapmak.

En İyi Mil Kart Hangisidir?

Mil puan veren bankalar
Mil puan veren bankalar

Hem yurtiçi hem de yurtdışı biletleri daha karlı şekilde almak istediğimizde mil puanların faydası ön plana çıkmaktadır. En iyi mil kart olarak Halbank Parafly olarak önerilmektedir. Üstelik en düşük kart ücreti de bu karta ait. Eğer mil puan veren karta sahip olmak istiyorsanız bankaların bu konudaki kampanyalarını takip edebilirsiniz. Bankaların kartlarını tanıttığı internet siteler sayesinde daha fazla bilgiye ulaşabilir ve buna göre karar verebilirsiniz. Kart ücretlerine göre karar veren kullanıcılar kart ücretlerinden sonra mil puan veren kartları almaktan vazgeçebilmektedirler.

Bazı mil puanlı kartların son kullanma tarihi olabilmektedir. Bun yüzden bu millerin belirtilen tarihten önce kullanılması gerekir. Belirtilen tarihten önce kullanılmazsa puan silinir. Puan kullanmak ve avantaj sağlamak için hangi bankalar mil puan veriyor? Bunu bilmeniz ve kart almanız yeterlidir.

Hangi Bankalar Mil Puan Veriyor?

Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank, Halkbank, ING Bankası ve Vakıfbank mil puan vermektedir.

https://www.youtube.com/embed/lA1BqsC8l4Y
Başa dön tuşu